Відчути різницю: ЗСУ показали різницю між HIMARS, «Градами» та «Ураганами»

Американська ракетна система HIMARS набагато точніша за радянські реактивні системи залпового вогню «Град» та «Ураган».

Про це йдеться у відео від  Сухопутних Сил ЗСУ.

Там зазначили, що «Гради» та «Урагани» стріляють неточними та некерованими ракетами, які розлітаються на велику площу. У HIMARS – високоточні керовані ракети з системою GPS, їхню роботу показано на прикладі ударів американських сил в Афганістані.

У Сухопутних Силах окремо не відзначили, проте HIMARS також має велику дальність – до 84 км. при ударі звичайними снарядами. В “Урагану” – до 35,8 км, у “Града” – до 42 км.

Потенційно HIMARS може стріляти на відстань до 300 км. Але для цього потрібна ракета ATACMS, яку Україні США поки що не дають.

HIMARS в Україні

Волонтер Павло Нарожний  опублікував  відео першого бойового застосування американських РСЗВ M142 HIMARS в Україні.

На відео видно залп із двох установок. Працювали HIMARS уночі. Наразі українська армія отримала чотири одиниці реактивних систем залпового вогню M142. Однак у США вже анонсували передачу ще чотирьох HIMARS.

Зазначимо, HIMARS – це високомобільна колісна реактивна установка з 6 напрямними на борту. Україна отримала високоточні ракети, здатні стріляти на дистанцію до 85 км. Установка діє за принципом «бий-біжи», що не дає проти неї ефективну контрбатарейну стрілянину.


Джерело flot2017.com

Не пропустіть