Велика презентація Apple: нові iPhone 13 та багато іншого

Компанія Apple показала нам в рамках своєї офіційної презентації багато цікавих продуктів, і варто розібратися, що з цього варто нашої уваги, а що ні, і про що взагалі нам розповіли. Ми зібрали всю найважливішу інформацію з презентації Apple у єдиний матеріал, який допоможе з цим розібратися.

iPad 2021

У Apple розпочали презентацію з інформації про Apple TV Plus, щоправда, там немає нічого особливого актуального для українського ринку, тому варто закцентувати увагу одразу на наступному продукті, яким став iPad. Цей продукт користується популярністю на українському ринку, і на міжнародному також, тому є цікавим для нас.

Нам показали новий стандартний iPad 2021, яякий отримав досить стандартний дизайн, що не змінився від попередника, але при цьому оновлену “начинку”. Так, за роботу нового iPad відповідальний флагманський позаминулорічний чіпсет Apple A13, що робить його втричі потужнішим за найбільш продаваний Chromebook, та у 6 разів потужнішим за найбільш продаваний Android-планшет (щоправда, моделі не вказано).

 

Старий дизайн, очікувано, передбачає кнопку Home – і так, вона на місці, що має як свої переваги, так і недоліки. Мінорним оновленням стала ультраширока камера 12 МП. Слід також зазначити, що планшет підтримує Apple Pencil першого покоління. З роз’ємами, зрозуміло, зміни також не відбулося – для зарядки все ще використовується пропрієтарний роз’єм Apple Lightning.

Компанія Apple офіційно заявила ціну на рівні 329 доларів за версію з 64 ГБ внутрішньої пам’яті, при цьому ціна для шкіл складає 299 доларів. Ціни на старші версії поки залишаються невідомими, але можна помітити, що цінова політика компанії в плані доступних планшетів залишається незмінною.

iPad mini 6

Після цього Apple презентувала новий iPad mini, який виконаний у дусі iPad Pro та iPad Air останніх поколінь та виглядає, по суті, як збільшений iPhone. Модель отримала оновлений дисплей Liquid Retina (це IPS-матриця з брендингом Apple та заокругленими краями), який має підтримку True Tone та пікову яскравість 500 ніт. Діагональ дисплея складає 8.3 дюйма, рамки по всьому периметру симетричні.

Компанія Apple не стала використовувати систему сканування обличчя Face ID, зупинивши свій вибір на Touch ID на боковій грані, як у iPad Air останнього покоління. Важливим нововведенням стало використання роз’єма USB-C, як у iPad Pro, що дає новому компактному планшету Apple більшу універсальність в плані підключення. Окрім цього, у iPad mini 6 є 5G-модем.

Модель оснащена основною камерою з головним сенсором 12 МП з апертурою f/1.8, спалахом True Tone, підтримкою Smart HDR та записом відео 4К. Роздільна здатність фронтальної камери складає 12 МП, є підтримкка фішки Center Stage. Планшет підтримує нові слім-кавери та друге покоління Apple Pencil, Wi-Fi 6 та стерединаміки.

Новий iPad mini 6 стане доступним вже наступного тижня за ціною 499 доларів за базову версію, щоправда, на презентації не сказали точний об’єм внутрішньої пам’яті (скоріш за все, мова йде про варіант зі 128 ГБ внутрішньої пам’яті). Як і iPad 2021, новий iPad mini 6 буде підтримувати швидку зарядку потужністю 20W.

Apple Watch Series 7

Після цього Apple показала нам перший новий по-справжньому флагманський продукт – ним став смарт-годинник Apple Watch Series 7. Модель отримала кращий функціонал для велосипедистів, у тому числі автоматичне визначення процесу їзди з паузом та виявленням падінь. Модель дуже нагадує попередні покоління, але отримала відчутно більший дисплей – рамки довкола нього складають лише 1.7 міліметра.

Окрім габаритних, дисплей зазнав також якісних змін – яскравість в режимі Always-On на 70 відсотків більша, ніж у попередньому поколінні. Завдяки оновленому програмному забезпеченню кнопки у watchOS стали більшими, що втішить багатьох фанатів. Також компанія додала оновлені циферблати, що використовують весь потенціал збільшених дисплеїв.

Apple називає новий годинник Apple Watch Series 7 “найбільш витривалим Apple Watch”. Годинник отримав захист за стандартом IP6X від пилу, при цьому все ще є можливість плавати у ньому. Автономність складає 18 годин, процес зарядки відбувається на 30 відсотків швидше, при цьому зарядний кабель має інтерфейс USB-C.

Новий Apple Watch Series 7 буде доступним у темно-синьому, золотистому, темно-зеленому, синьому та Product RED-варіантах, також будуть спеціальні версії від Nike та Hermes. Ціна Apple Watch Series 7 складатиме 399 доларів, при цьому ціна на Apple Watch Series 3 складає 199 доларів, а на Apple Watch SE – 279 доларів.

iPhone 13 та iPhone 13 mini

Після невеликої перерви на розповідь про сервіс Apple Fitness Plus, що офіційно недоступний в Україні, тому не викликає особливого зацікавлення, нам показали зірку вечора – нові iPhone 13. З перших кадрів стало зрозуміло, що оновлені iPhone отримали основну камеру, в якій сенсори розташовані по діагоналі, що фігурувало у попередніх витоках, а також зменшені вирізи під фронтальну камеру та систему датчиків Face ID.

В плані стандарту захисту IP68 та захисного скла iPhone не змінилися, але всередині компоновка смартфонів була змінена для розташування більш об’ємних акумуляторів. iPhone 13 та iPhone 13 mini отримали кращі дисплеї з максимальною яскравістю 800 ніт та піковою локальною яскравістю 1200 ніт. Діагоналі, як і у попередників, складають, відповідно, 6.1 та 5.4 дюйма. Яскравість, що важливо, виросла на 28 відсотків, також з’явилася підтримка HDR10, Dolby Vision та HLG.

За роботу відповідальний оновлений 5-нанометровий чіпсет Apple A15, що включає два продуктивні та чотири енергоефективні ядра. Компанія Apple назвала його на 50 відсотків потужнішим за “конкурентного лідера”, щоправда, не вказавши назву цього конкурента, що цілком у дусі компанії. Згодом це саме було сказано про графічний адаптер, щоправда, там перевага, згідно зі словами представників Apple, складає 30 відсотків.

Після розповіді про оновлений чіпсет представники Apple розповіли про камеру. Апертура основного сенсора складає f/1.5, є підтримка системи зсуву сенсора для стабілізації зображення. Також тут встановлена кастомна ультраширока камера 12 МП. Підтримується “кінематографічний режим” який дозволяє активувати трекінг та фокусуватись під час зйомки в портретному режимі на різних об’єктах.

До важливих оновлень також слід віднести підтримку більшої кількості частот 5G та кращу швидкість. Автономність також виросла – для iPhone 13 mini на 1.5 години, для iPhone 13 – на 2.5 години, щоправда, точних об’ємів Apple, як завжди, не вказує. Після цього нам показали велику кількість MagSafe-аксесуарів, у тому числі гаманці MagSafe з підтримкою функції Find My.

Новий iPhone 13 mini доступний за ціною від 699 доларів, iPhone 13 – від 799 доларів (мова йде про стартову версію зі 128 ГБ внутрішньої пам’яті). Об’єм внутрішньої пам’яті у топовій версії тепер складає 512 ГБ.

iPhone 13 Pro та iPhone 13 Pro Max

Наприкінці офіційної презентації Apple показала нам найголовніше – нові топові моделі iPhone 13 Pro та Pro Max. Що цікаво, iPhone 13 Pro та iPhone 13 Pro Max продовжують використовувати пропрієтарний порт Lightning, а не USB-C, який використовується у iPad Pro, iPad Air, iPad mini, MacBook та Mac mini. Як і iPhone 13 та iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro та iPhone 13 Pro Max використовують новий топовий чіпсет Apple A15 Bionic.

Однією з головних фішок нових iPhone 13 Pro та iPhone 13 Pro Max стали оновлені дисплеї Super Retina XDR з підтримкою ProMotion – технології підвищеної частоти оновлення, яку ми вже бачили у декількох останніх поколіннях iPad Pro. Тут, що важливо, вона ще й регулюється від 10 Гц до 120 Гц залежно від сценарію використання. У компанії вже офіційно підтвердили, що нова версія iOS дозволить повністю розкрити потенціал такої частоти оновлення, і розробникам будуть надані відповідні інструменти.

У ході презентації достатньо багато уваги було приділено камері нових iPhone 13 Pro та iPhone 13 Pro Max, і це не дивно, адже вони справді відчутно покращились. Новий 77-міліметровий сенсор з 3-кратним наближенням, ультраширокий модуль з на 92 відсотки кращою зйомкою в умовах низької освітленості, а також основний сенсор з на 220 відсотків кращою зйомкою в умовах низької освітленості тепер складають основний блок камери у Pro-версіях iPhone 13. Ультраширокий модуль тепер підтримує макрозйомку, мінімальна відстань складає 2 сантиметри.

Також у Apple додали можливість зйомки в новішому стандарті широкого динамічного діапазону Smart HDR 4. Для Smart HDR стали доступними “Стилі Фотографій” (в оригіналі – “Photographic Styles”). По суті, вони дозволяють вибрати з HDR-знімків різні кадри, які вам більше до вподоби. Відеозйомка також була покращена – за словами представників Apple, “це змінить мову кінематографу”, але ці слова, звісно, слід перевірити тестами та порівняннями. Що важливо, iPhone 13 Pro зможуть знімати відео у ProRes 4K30, і у випадку, якщо ви хочете використовувати смартфон для зйомки у цьому кодеку, слід брати варіант з якомога більшим об’ємом пам’яті.

Що важливо, незважаючи на підвищену частоту оновлення дисплея та чіпсет з таким техпроцесом, як у попередника, у компанії змогли збільшити час автономної роботи у iPhone 13 Pro та iPhone 13 Pro Max. Показники повністю аналогічні тим, що ми бачили на прикладі порівняння iPhone 13 та iPhone 13 mini з попередниками: для iPhone 13 Pro автономність виросла на 1.5 години, для версії Pro Max – на 2.5 години.

У компанії також розкрили ціни на стартовий варіант iPhone 13 Pro та iPhone 13 Pro Max, щоправда, не вказавши конфігурацію, яка доступна за такою ціною (скоріш за все, мова йде про варіант зі 128 ГБ флеш-пам’яті), – вони складають 999 доларів та 1099 доларів відповідно. Окрім цього, в ході презентації була згадка про те, що нові Pro-версії iPhone 13 будуть доступні з 1 ТБ внутрішньої пам’яті в топовій конфігурації, що вже було відомо достатньо давно завдяки витокам даних.

Висновки

Цьогорічна презентація компанії Apple викликала достатньо змішані емоції – з одного боку, нам показали оновлений iPad mini 6, який отримав справді значні покращення, з іншої – новий iPad, що не оновлювався два роки, отримав мінімальні покращення. Така сама ситуація з топовими продуктами компанії: iPhone 13 Pro та Pro Max отримали відчутні оновлення, iPhone 13 та iPhone 13 mini – не настільки значні, але все ще непогані, а от Apple Watch Series 7 можна назвати достатньо мінорним оновленням.

 

Слід також зазначити, що дуже розчарувала відсутність роз’єма USB-C у нових iPhone 13 Pro та Pro Max, особливо враховуючи, що компанія Apple вже не перший рік намагається позиціонувати Pro-версії своїх смартфонів, як моделі, які справді призначені для професіоналів. При цьому інші продукти компанії, що призначені для професіоналів (iPad Pro, MacBook Pro і т.д.) давно підтримують цей інтерфейс, тому таке рішення хоч і зрозуміле з точки зору вигоди для компанії, але дивне з точки зору позиціювання продуктів.

У цілому ж iPhone 13 Pro та iPhone 13 Pro Max можна назвати справді хорошим оновленням, оскільки частково або повністю були виправлені проблеми попередників у вигляді не найкращої автономності та відсутності підвищеної частоти оновлення. Тим не менше, виріз зверху дисплея, хоч і зменшився, але залишився, і цього покращення слід очікувати вже від одного з наступних поколінь iPhone, у той час як конкуренти вже з наступного року гарантовано будуть використовувати піддисплейні фронтальні камери.

Серед всього, що нам презентували, немає відверто невдалих продуктів, але у всіх хотілося би побачити більше покращень, особливо у стандартному iPad. Найголовнішим нововведенням, якого справді чекали фанати iPhone, окрім підвищеної частоти оновлення, можна назвати автономність, яка відчутно покращилася і тепер iPhone будуть розглядати частіше, як варіант при покупці, порівнюючи з Android-флагманами.


Не пропустіть