Вчені зроблять роботів досконалішими за допомогою земляних бліх

Тим часом, вперше корисний механізм руху бліх був відкритий на початку XX століття

У науковому журналі Zookeys був описаний новий метод, завдяки якому вчені з Китайської академії наук і Міністерства сільського господарства США зроблять роботів ще більш досконалими за допомогою вивчення земляних бліх, а саме стрибкового механізму в їхніх ногах.

Спочатку механізм, завдяки якому блохи наче катапультує себе, переміщаючись на величезні, в масштабах своїх розмірів, відстані, був відкритий ще в далекому 1929 році. Правда, з тих пір вчені так і не займалися його скрупульозним вивченням, через що здебільшого те, як це працює, залишалося загадкою. Але в рамках новітнього дослідження, вчені все ж поставили перед собою мету – вивчити даний механізм і використовувати отримані знання для поліпшення сучасних роботів.

У підсумку, у своїй роботі фахівці використовували мікрокомп’ютерну томографію і високошвидкісну зйомку – таким чином вони спочатку зняли рух бліх, а потім створили 3D-модель комахи під час стрибка. Тепер у вчених на руках є всі необхідні дані, щоб застосувати досвід, який використовується комахами, при розробці новітніх роботів.


Джерело Zookeys

Не пропустіть