Вчені виявили самосвідомість у собак

Вони усвідомлюють себе як окремі сутності

Видання Scientific Reports опублікувало результати дослідження вчених, в рамках якого у собак було виявлено самосвідомість. З’ясувалося що вони усвідомлюють себе як окремі сутності.

Для проведення наукової роботи дослідники залучили близько 32 дресированих собак. Фахівці хотіли з’ясувати, чи впораються вони із завданням “тіло як перешкода”, при виконанні якої собакам необхідно було підняти іграшку і дати її господареві, стоячи при цьому на маленькому килимку. Іграшку, в свою чергу, прикріпили до килима. Для підняття об’єкта тварині потрібно було зійти з покриття, оскільки її тіло перешкоджало цьому. Раніше такі експерименти ставилися на інших тварин, зокрема на мавпах і мишах, а собаки в ньому брали участь вперше.

З’ясувалося, що тварини частіше йшли з килимка, коли іграшка була прикріплена до нього, а не до землі. Це говорить про те, що собаки усвідомлюють своє тіло і відокремлюють його від навколишнього середовища. Вчені відзначають, що результати експерименту стали першим доказом того, що собаки здатні розуміти зв’язок між своїм тілом і навколишнім середовищем за допомогою ефекту зворотного зв’язку від їхніх власних дій.


Джерело Nature