Вчені створили новий тип акумуляторних батарей зі значно більшою ємністю

Команда інженерів Массачусетського технологічного інституту знайшла новий спосіб створення ефективних акумуляторних батарей. За заявою науковців, новий тип акумуляторів може замінити літій-іонні рішення в пристроях.

За запевненням розробників, нова технологія виготовлення акумуляторів здатна забезпечити в 7 разів більшу ємність, ніж у класичних літій-іонних рішень, повідомляє New Atlas.

Недоліком перших прототипів виявилася недовговічність структур АКБ – вони витримували всього близько 10 циклів перезарядки.

Що відомо про розробку? Ідею розвинули фахівці з Університету штату Іллінойс в Чикаго, які зуміли подолати тенденцію до відновлення вуглецю на каталізаторі в процесі зарядки, яка порушувала стабільність роботи батареї. Проблему вдалося вирішити додаванням наночастинок дисульфіду молібдену в катодний каталізатор і низкою додаткових заходів, включаючи використання гібридного електроліту. В результаті з’явився прототип акумулятора, здатний витримати близько 500 циклів зарядки.

«Наша унікальна комбінація матеріалів допомагає зробити першу літієво-вуглекислотну батарею з нейтральним змістом вуглецю з набагато більшою ефективністю і тривалим терміном служби, що дозволить використовувати її в сучасних системах накопичення енергії», – відзначив один з розробників.

Дата початку виробництва. За даними вчених, про початок комерційного виробництва АКБ нового типу говорити ще рано, але в перспективі технологія дасть змогу налагодити масове виробництво новинок.

Джерело 24 Техно
Не пропустіть