Вчені створили міні-робота-трансформера. Відео

Дослідники Массачусетського технологічного інституту створили робота, здатного самостійно перебудовуватися для різних завдань, а заодно міняти зовнішній вигляд.

У перспективі вчені планують доопрацювати його і зробити можливість масштабуватися. В основі робота – принцип формування форм життя з 20 амінокислот. Подібний підхід раніше не застосовувався в робототехніці. При побудові професор Ніл Гершенфельд і студент Уїлл Ленгфорд використовували обмежений набір деталей.

Сам пристрій отримав п’ять невеликих базових сегментів, які транспонується в той механізм, який необхідний в тих чи інших умовах. Перестроювання відбувається без участі людини. Зараз створений дослідниками МТІ робот вміє повторювати примітивні рухи м’язів, повертати шестерні і піднімати вагу, що в сім разів перевищує його власну. Як приклад подальшого розвитку проекту Гершенфельд привів 3D-принтери, здатні самостійно друкувати електронні пристрої та механізми. На думку вченого, саме такі рішення дозволять зробити робототехніку ближче до звичайного користувача.


Не пропустіть