Вчені спромоглись знайти край нашої Галактики

І все завдяки телескопу Gaia

Поки весь світ бореться із пандемією коронавіруса, астрономи продовжують вивчати космос у штатному режимі. Завдяки цьому, до речі, вони нарешті спромоглися знайти край нашої Галактики – Чумацького Шляху.

Що цікаво, вчені вже багато років успішно спостерігають за сусідніми галактиками, вивчають їх і проводять різні експерименти, але наше власне скупчення зірок досі дуже погано піддається вивченню. Пов’язано це з тим фактом, що ми самі перебуваємо всередині Чумацького Шляху, через що нам вкрай складно вивчати рідну Галактику. У підсумку вони скористалися множинними даними, зібраними телескопом Gaia, завдяки чому таки спромоглись розрахувати відстань до країв недоступного раніше Чумацького Шляху, використовуючи у тому числі інформацію про різні об’єкти, що входять в нього.

У багатьох аналізах гало Чумацького Шляху його зовнішній кордон є фундаментальним обмеженням. Часто вчені керуються суб’єктивним вибором, але краще визначити зовнішній край фізично. Ми зв’язали кордон розподілу темної матерії зі спостережуваним зоряним гало і популяцією карликових галактик“, – розповіли автори дослідження.

Джерело arXiv.org
Не пропустіть