Вчені продемонстрували пристрій, який перетворює піт в енергію
Команда дослідників з Національного університету Сінгапуру NUS створила особливу плівку, яка випаровує піт в шість разів швидше, ніж інші існуючі матеріали, і утримує в 15 разів більше вологи. Вона може використовуватися для живлення носимих електронних пристроїв, таких як годинники, фітнес-трекери і багато іншого.
«Піт переважно складається з води. Коли вода випаровується з поверхні шкіри, вона знижує її температуру і ми відчуваємо себе прохолодніше. Ми створили нову плівку, яка надзвичайно ефективно випаровує піт з нашої шкіри, після чого поглинає з нього вологу. Ми також перетворили вологу з поту в енергію, яку можна було б використовувати для живлення невеликих носимих пристроїв», — пояснив керівник дослідницької групи доцент Тан Сві Чінг з NUS Materials Science and Engineering.
Основними компонентами нової тонкої плівки є два гігроскопічних хімікати —хлорид кобальту і етаноламін. Крім того, що ця плівка надзвичайно ефективно абсорбує вологу, вона може швидко виділяти воду під впливом сонячного світла. Її також можна «регенерувати» і використовувати повторно понад 100 раз.
Команда NUS також розробила переносний пристрій для збору енергії, що складається з восьми електрохімічних осередків, які використовують плівку в якості електроліту. Кожна клітинка може генерувати невелику кількість електрики при поглинанні вологи. Загальна енергія, що збирається пристроєм, достатня для живлення світлодіода.
Особливість плівки також полягає в тому, що після поглинання вологи вона змінює колір з синього на фіолетовий, а потім на рожевий. Ця характеристика може використовуватися як індикатор ступеня поглинання вологи. Тому з неї можна, наприклад, зробити устілки для взуття або підкладки для пахв.