В Євросоюзі Netflix та YouTube не транслюватимуть відео у HD якості

Таке обмеження діятиме 30 днів.

Комісар з внутрішнього ринку ЄС Тьєррі Бретон закликав європейців обмежити використання широкосмугового зв’язку під час спалаху коронавірусу шляхом зміни своїх потокових стандартів передачі даних. Стрімінговим сервісам запропонували знизити якість трансляцій, щоб зменшити навантаження на мережеву інфраструктуру.

Бретон порадив простим користувачам інтернету самим переходити на стандартну якість під час перегляду фільмів чи серіалів:

«Телебачення і стрімінгові сервіси допомагають нам перечекати карантин, однак це призводить до перевантаження інфраструктури», – написав він на своїй сторінці у твіттері.

Найбільші сервіси онлайн-відео — YouTube і Netflix — вже погодилися знизити максимально доступну користувачам якість трансляції. YouTube же за умовчанням передаватиме весь трафік в ЄС зі стандартною роздільною здатністю. Обмеження на обох сервісах діятимуть 30 днів.

Представники європейських операторів зв’язку в розмові з Financial Times відзначили, що якщо раніше пік навантажень мережі припадав на вечір, то зараз він розтягнувся з полудня до 21 години вечора. Український ж провайдер “Укртелеком” повідомив про зростання споживання інтернет-трафіку на 29,6% після введення карантину.

Джерело engadget
Не пропустіть