В Україні створили надпотужну систему РЕБ: які об’єкти вона захистить від атак дронів РФ

Установка МСПБПЛА-12 пригнічує 14 діапазонів радіочастот від 200 МГц до 6000мГц, змушуючи будь-які безпілотники падати, “сліпнути” або губитися в просторі.

Українська компанія “Піранья Тех” створила мобільну систему МСПБПЛА-12 для протидії безпілотним літальним апаратам, що забезпечує постановку радіоперешкод за кількома діапазонами частот. Про це йдеться на офіційному сайті платформи Brave Inventors, яка об’єднує українських винахідників, інвесторів, бізнес і волонтерів для створення інноваційної техніки для військових.

Повідомляється, що МСПБПЛА-12 покликана ускладнити або унеможливити виконання завдань ворожими операторами безпілотників. Заявлені можливості системи включають: втрату або перешкоди управлінню БПЛА, втрату відеосигналу з дронами, втрату можливості використання дронами геопозиціонування, а також втрату показань телеметрії з БПЛА. Це може призвести до падіння БПЛА окупантів, дезорієнтації його в просторі та переривання місії. Вартість розробки — 11 200 000 гривень.

Система підтримує 14 каналів придушення і може бути джерелом радіоперешкод на частотах сигналів від 200 МГц до 6000мГц. Виробник зазначає, що МСПБПЛА-12 здатний працювати одночасно за вказаними смугами частот, не створюючи перешкод для сусідніх смуг частот. Апарат має загальну вихідну потужність до 1500Вт, оснащений зовнішніми спрямованими антенами високого посилення, а також захистом від пошкодження антени або РЧ кабелю. Щоб уникнути перегріву, апарат автоматично припиняє роботу при досягненні 65 °C і відновлює при 50 °C. Для живлення система може використовувати акумулятор або генератор, час роботи від батареї — від 60 хвилин.

МСПБПЛА-12 може застосовуватися у військових місіях, спецопераціях, а також для протидії нальотам дронів-камікадзе, зокрема на такі об’єкти, як аеропорти, нафтосховища та інші. Серед переваг системи згадується збільшена потужність і дальність дії, мобільність, зручність використання, універсальність за рахунок кількості діапазонів і автономність.

Комплектація МСПБПЛА-12 охоплює: підйомний механізм, механізм направлення антен, електронні блоки постановки завад, спрямовані антени, блок живлення, пульт керування. Комплектація додатково узгоджується із замовником.

Виробник надає гарантію на зберігання 24 місяці з моменту отримання, на експлуатацію — 12 місяців. Гарантійний термін служби акумуляторної батареї також становить 12 місяців. Ремонт протягом гарантійного терміну здійснює підприємство-виробник. Заявлений термін служби МСПБПЛА-1 становить не менше 5 років.

Джерело ФОКУС

Не пропустіть