В Україні розробляють безпілотний шукач мін

В Україні почали розробляти прототип безпілотного шукача мін, який буде брати участь у розмінуванні українських полів від рашистських мін. Про це заявили у Вінницькій обласній військовій адміністрації.

Проєкт розроблятиметься спільно з Центром точного землеробства Frendt та Вінницьким КПІ ім. Ігоря Сікорського.

«З початку війни рашисти замінували сільськогосподарські землі у 6 областях України. Україна та світ залежать від урожаю цих територій, а звичайні працівники щодня ризикують своїм життям, працюючи в українських полях. Існуюче протимінне обладнання підходить для забудованих територій та доріг, але не підходить для великих полів через вартість та потребу у великій кількості висококваліфікованих фахівців; також знадобиться понад 10 років, щоб виконати розмінування полів у звичайний спосіб — Україна не має стільки часу», – йдеться у повідомленні.

На даний час проєкт знаходиться на стадії розробки, адже вона потребує великих коштів. Через це розробники запустили збір донатів. До фінансування долучилася англійська філія українського інвестиційного холдингу Pro Capital Group Джонатан Елвс – вона збере 200 тисяч фунтів стерлінгів.Не пропустіть