В Україні повністю перейшли на е-лікарняний

Відсьогодні, з 1 жовтня 2021 року, в Україні повністю перейшли на електронні лікарняні. Спершу їхній запуск планувався з початку минулого місяця, але запуск відклали через необхідність медзакладів додатково адаптуватися до змін. Нагадаємо, що систему тестували ще з початку літа цього року. Вже відтепер у всіх медичних закладах будуть видавати е-лікарняні. Завдяки такому переходу вдасться ефективно боротися зі зловживанням та корупцією.

Над проектом працює Мінцифра, Фонд соцстрахування, ПФУ разом з Міністерством охорони здоров’я, НСЗУ, Міністерством соціальної політики за підтримки Програми EGAP. Система електронних лікарняних передбачає розділення лікарняних на електронний листок непрацездатності та медичний висновок. Після огляду пацієнта відбувається створення електронного медичного висновку з загальним діагнозом щодо тимчасової непрацездатності, а також завірення його за допомогою електронного підпису.

Дані, що включаються у медичний висновок, підписуються лікарем за допомогою особистого електронного підпису. Після цього на медпрацівнику лежить відповідальність за внесену інформацію. Ні у ПФУ, ні у роботодавця не буде інформації щодо точного діагнозу пацієнта. Документи будуть доступними за допомогою спеціального номеру на офіційному сайті Пенсійного фонду.

Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я, єдина інформаційна медична система вже під’єднала майже 3 тисячі лікарень, і за весь час було створено більш ніж мільйон е-медичних висновків щодо тимчасової непрацездатності. У процесі брали участь понад 47 тисяч лікарів та майже 3 тисячі медичних закладів. Нагадаємо, що при спробі підробки даних у реєстрі (видачі електронного лікарняного при відсутності хвороби) у лікаря, або навіть у закладу можуть забрати медичну ліцензію.


Не пропустіть