В Telegram з’явився бот, що дозволяє дзвонити зі зміненого номера

В Telegram з’явився бот, який дозволяє здійснювати виклики зі зміненим номером телефона і голосом. Про це повідомив глава відділу інформаційної безпеки «СерчІнформ» Олексій Дрозд.

Після оплати бот дозволяє ввести в спеціальне поле номер абонента і номер, який той повинен побачити. Під час дзвінка користувачеві не потрібно виходити з месенджера або використовувати будь-яке інше програмне забезпечення, як це зазвичай потрібно. Інші подібні сервіси дзвінків також вимагають налаштування телефонії по інтернет-протоколу (IP), однак в Telegram IP-телефонія вже вбудована.

Якщо користувач, який скористається ботом, вкаже номер телефону абонента, який вже є у жертви в контактах, то під час дзвінка на пристрої висвітиться записане ім’я. У такий спосіб шахрай може видати себе за члена сім’ї або друга, щоб вимагати гроші.

Експерти кажуть, що насправді бот може виявитися корисним. Зокрема його можна використовувати для пошуку шахраїв, так як у руках розробників опиняться справжні телефонні номери злочинців.

Не пропустіть