В США створили робота, що може пілотувати літак

Цей робот встановлюється на безпілотні літаки

Сьогодні практично будь-яка техніка здатна працювати без безпосередньої участі людини. Це і кавомашина, і розумний пилосос, і бойлер для нагріву води. Але сьогодні ми поговоримо про більш серйозну техніку, що встановлюється на безпілотних літаках.

Вони коштують мільйони доларів, але недавно американська компанія DZYNE Technologies придумала, як зробити автономним практично будь-який існуючий сьогодні літальний апарат. Погодьтеся, адже оснащення літака автопілотом коштує набагато дешевше, ніж збірка абсолютно нового апарату?

Як правило, автономні літаки створюються з нуля і технічно сильно відрізняються від звичайних літальних апаратів. Взяти, наприклад, безпілотний винищувач Boeing, який здатний самостійно долати 3700 кілометрів, попутно проводячи розвідку території. Розробники не говорять про це відкрито, але абсолютно ясно, що система автопілота тісно пов’язана з усією конструкцією літака.

Це означає, що при бажанні безпілотний літак Boeing не можна перетворити в пілотований.

Безпілотний літак з роботом-пілотом

Щоб перетворювати будь-які літаки в автономні і навпаки, компанія DZYNE Technologies розробила робота під назвою ROBOpilot. Він здатний взяти управління будь-яким літаком в свої руки в буквальному сенсі цього слова. Для цього необхідно просто зняти з літака крісло пілота, встановити замість нього робота і покласти його руки і ноги на кермо управління і педалі.

Робот бачить панель управління за допомогою системи комп’ютерного зору і злітає, дотримується заданого маршруту і приземляється без будь-якої допомоги з боку людей.

Відомо, що 9 серпня робот ROBOpilot успішно пройшов випробування Федерального управління цивільної авіації США. Через кілька тижнів після цієї події він пройшов ще одне тестування, в ході якого зробив помилку, однак у чому вона полягала і наскільки була серйозна, поки невідомо.

Звучить дуже цікаво, а виглядає зовсім приголомшливо – відео першого польоту ROBOpilot можна подивитися нижче. Скільки буде коштувати такий робот, поки невідомо. Але установка робота в уже існуючого літака явно обійдеться дешевше, ніж створення автономного апарату з нуля.

Раніше військові вже навчилися оснащувати автопілотом винищувачі F-16 і це обходилося їм в мільйон доларів.

Не пропустіть