Українці відправлятимуть посилки по-новому: що цікавого підготувала “Нова пошта”

Розповідаємо, яку послугу запустила "Нова пошта" для своїх клієнтів та де.

“Нова пошта” запустила у тестовому режимі послугу відправлення посилок без візиту до відділення — з поштоматів. Для цього варто мати лише мобільний застосунок компанії.

Як повідомив поштовий оператор, наразі така можливість доступна лише в Києві, але згодом послугу запровадять і в інших містах України.

До кінця червня (поки триватиме тестування послуги) вартість відправлення становитиме 1 грн.

Як скористатися послугою?

Для того, щоб скористатися послугою, слід:

  • оновити мобільний застосунок “Нової пошти”, щоб у розділі “Створити посилку” з’явився новий пункт місця відправлення – поштомат;
  • створити в застосунку електронну накладну для посилки;
  • самостійно вдома запакувати посилку. Для цього потрібні непошкоджені коробки. Для документів підійдуть конверти, а для одягу до 2 кг – пакети. Якщо клієнт упакував неправильно, кур’єр змінить паковання;
  • прийти до поштомата з посилкою, відкрити в застосунку створену накладну і натиснути “Відкрити комірку”;
  • покласти в комірку посилку без маркування. В одну комірку можна покласти лише одне відправлення;
  • підтвердити завантаження у мобільному застосунку;
  • закрити комірку.

Після того, як ви завантажите посилку до поштомата, диспетчер автоматично отримає повідомлення про це та передасть курʼєру через спеціальний мобільний застосунок – той приїздить до поштомата кілька разів на день до 18:00.“Якщо протягом доби після створення електронної накладної клієнт не покладе посилку до поштомата, система автоматично анулює електронну накладну. У випадку, коли всі комірки поштомата на момент створення накладної зайняті, можна обрати інший найближчий поштомат з вільними комірками”, – розповіли в компанії.

Надсилати можна речі вагою до 20 кг, сама посилка може містити: книги, документи, взуття, іграшки, посуд, косметику, одяг, дрібну побутову техніку.

Що заборонено надсилати?

Гроші, цінні папери, зброю, тварин, комах, харчові продукти, лікарські засоби та інші відправлення зі строком придатності до 5 діб та ті, що потребують певного температурного режиму, наркотики та інші речі, заборонені чинним законодавством України, надсилати не можна.

Заборонено посилати також брудні відправлення або вантажі з сильним запахом.

Фіксований тариф “Нової пошти”

З 23 травня відправлення документів коштує 45 грн, у вартість послуги враховано доставлення у будь-яке відділення або поштомат (незалежно від відстані) і будь-який із видів конвертів.

Окрім цього, за доставлення на поштомат доведеться заплатити 50 гривень, туди можна надсилати документи та посилки вагою до 20 кг на будь-яку адресу.

“Нова пошта” зменшила кількість категорій за вагою до трьох позицій:

  • мала (до 2 кг) – 60 грн;
  • середня (до 10 кг) – 80 грн;
  • велика (до 30 кг) – 120 грн.

За доставлення до села компанія встановила фіксовану доплату 20 грн до будь-якого тарифу, сюди автоматично входить оцінна вартість для посилок до 500 грн, на ціну відправлення це не вплине.Не пропустіть