Українці без вакцини від COVID-19 незабаром матимуть нові обмеження

На сьогоднішньому засіданні Кабміном України були ухвалені зміни до постанови про карантин під номером 1236, якими передбачено посилення обмежень при пасажирських перевезеннях. Вони стосуються регіонів, у яких встановлені “жовті”, “помаранчеві” та “червоні” рівні епідеміологічної небезпеки.

Вже через 10 днів, 21 жовтня, ці зміни вступають у силу, і для пасажирських перевезень у зонах з вищенаведеними рівнями загрози у водія, всього екіпажу авіаційного транспорту та у всіх пасажирів має бути або документ про повну або часткову вакцинацію (у випадку “жовтих” регіонів), його еквівалент з додатку “Дія” (підійде як міжнародний, так і внутрішній варіанти), або негативний ПЛР-тест/експрес-тест на антиген SARS-CoV-2, що діє протягом трьох діб.

Новими правилами регламентуються як регулярні, так і нерегулярні пасажирські перевезення, причому в це входять автомобільні автобусні маршрути, авіаційні та залізничні міжобласні маршрути. У Міністерстві охорони здоров’я України зазначили, що обмеження не зачіпають міські та внутрішньообласні перевезення. При невиконанні нових правил відповідальність лежатиме на перевізнику.

Нагадаємо, що з 24 лютого 2021 року на території України введено адаптивний карантин з поділом на “зелені”, “жовті”, “помаранчеві” та “червоні” карантинні зони, на даний момент його продовжено до кінця року. 23 вересня по всій території України було затверджено “жовту” зону, в рамках якої культурні, освітні та спортивні заклади можуть працювати лише при умові, якщо серед працівників відсоток вакцинованих однією/двома дозами складає 80, а серед відвідувачів – 100.Не пропустіть