Українські розробники презентували універсальний наземний дрон, який може трансформуватися для виконання різних задач

Українські розробники презентували новітній наземний дрон, здатний заміновувати територію, підвозити боєкомплекти та навіть евакуювати поранених. Таке ноу-хау вже виготовляють у Черкасах, повідомляють в Армії дронів.

Наземний дрон має вражаючу багатофункціональність. Його можна легко перетворити з інструменту для замінування на евакуаційний транспорт. Для цього потрібно просто під’єднати причеп, відкинути борти та вкласти ноші. У ролі очей пілота виступає камера або FPV-дрон, що дозволяє контролювати всі процеси.

Технічні характеристики:

  • Вага: до 200 кг
  • Корисне навантаження: до 200 кг
  • Максимальна швидкість: 10 км/год
  • Час роботи від батареї: до 8 годин, при максимальному навантаженні – до 4 годин
  • Дальність керування: до 2 км

Україна активно розвиває наземні роботизовані комплекси. Командир роти “Гонор” окремого механізованого батальйону ЗСУ “Вовки Да Вінчі”, старший лейтенант Олександр Ябчанка, зазначає, що розвиток таких технологій значно прискорився за останній рік.

“Минулого року ми знали лише про платформу, яка називалась “Рись”. Зараз маємо цілу лінійку логістичних комплексів. Тобто за останній рік ми зробили величезний крок вперед,” – каже Ябчанка.

Цей крок вперед у технологіях свідчить про те, що українські інженери та військові не стоять на місці, а активно працюють над удосконаленням та впровадженням новітніх рішень, здатних значно підвищити ефективність наших Збройних Сил.


Не пропустіть