Українські броньовики «Новатор» тепер оснащені системами РЕБ, що забезпечують захист від дронів на новому рівні

Компанія «Українська бронетехніка» вирішила зробити свої броньовані автомобілі «Новатор» ще більш надійними та захищеними. Відтепер ці машини комплектуватимуться сучасними системами радіоелектронної боротьби (РЕБ) від української фірми Kvertus.

На «Новатор» встановлюється багатодіапазонна система РЕБ Kraken, яка здатна глушити сигнали довкола машини. Це значно підвищує захист екіпажу від атак FPV-дронів, дозволяючи більш ефективно виконувати бойові завдання.

Контракт між «Українською бронетехнікою» та Kvertus вже підписано, і співпраця офіційно стартувала. Український виробник здійснюватиме постачання систем за встановленим графіком та у погодженій кількості.

Експерти спеціалізованого сайту Militarnyi зазначили, що «Новатори» оснащуються станцією Kraken Counter FPV F3, яка постачається у версіях потужністю 30 та 50 Вт. Цей антидрон працює у трьох радіодіапазонах частот і має шість каналів радіозавад, що покривають зони 700-1050 Мгц.

Управління більшістю ворожих FPV-дронів здійснюється саме в цих діапазонах. Завдяки системам Kraken ворожі безпілотники втрачатимуть керування ще на підступах, що дозволить зберегти життя нашим захисникам.

Експерти «Мілітарного» також зазначають, що пристрій здатен створювати «направлений або баневий захист» завдяки спрямованим антенам у радіусі понад 200 метрів. Він може працювати до 12 годин завдяки системам активного охолодження. Пристрій сховали у броньований контейнер і разом зі станцією постановки радіоперешкод закріпили в кормовій частині «Новатора».

Джерело 24 Канал

Не пропустіть