UPG_price_d+m

Україна розглядає законопроєкт про оподаткування операцій з криптовалютою: Головні моменти

Верховна Рада України зареєструвала законопроєкт щодо оподаткування операцій з віртуальними активами, який враховує стандарти Європейського Союзу.

Законопроєкт №10225 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами” було подано на розгляд до парламенту 7 листопада 2023 року народним депутатом Олександром Совою від фракції “Слуга Народу”.

Законопроєкт передбачає, що особи, які здійснюють операції з криптовалютою, повинні самостійно розраховувати свій фінансовий результат (прибутки або збитки) від операцій з віртуальними активами протягом звітного періоду та включати ці дані до своєї податкової декларації.

Важливо зауважити, що операції з криптовалютою включають не лише продаж за готівку, але й розрахунок за товари, послуги або обмін на інші віртуальні активи (з обміну криптовалют на криптовалюту не буде стягуватися податок).

Дохід від продажу криптовалюти оподатковуватиметься єдиним податком.

Цей законопроєкт спрямований на регулювання криптовалютних операцій та врахування міжнародних стандартів, які допоможуть легалізувати ринок криптовалют в Україні.


Не пропустіть