Україна першою у світі створила Сили безпілотних систем

Учора в Києві відбулася історична подія – презентація нового роду військ, Сил безпілотних систем (СБС). Україна стала першою країною, яка створила такі сили, про що повідомило Міністерство оборони.

СБС вже мають власний Telegram-канал, де оголосили про початок набору на службу. Детальнішу інформацію можна знайти на їхньому офіційному сайті. Символом нового роду військ стала ластівка, створена нейромережею, яка символізує перемогу.

«Сьогодні ми свідки історії! Армійської історії всього світу! Сьогодні ми виходимо у світ! У повітрі, на землі, на воді та під нею ми зробимо життя ворога нестерпним і суттєво коротшим, ніж він очікував!» — йдеться в першому пості СБС в Telegram.

Наказом міністра оборони України від 10 червня 2024 року командувачем новостворених сил призначено полковника Вадима Сухаревського. Нагадаємо, що у лютому цього року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Сил безпілотних систем як окремого роду військ.

Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у своїй статті перед звільненням зазначав, що безпілотні системи, поряд з іншими новітніми видами озброєнь, є ключовими для зміни підходів ведення війни.

На третьому році повномасштабної війни Україна активно нарощує удари вглиб рф. Журналісти пишуть, що Україна створює далекобійні безпілотники для атак на нафтопереробні заводи, аеродроми та логістичні об’єкти.

У 2024 році Україна планує виробляти тисячі далекобійних дронів, здатних досягти москви та санкт-петербурга. Наразі близько 10 компаній працюють над розробкою дронів далекої дії.


Не пропустіть