У центрі галактики виявлено ще одну чорну діру «відсутньої ланки»
Група міжнародних дослідників з Кельнського університету в Німеччині нещодавно відкрила один з найрідкісніших типів чорних дір у Всесвіті. Дослідники спостерігали за скупченням зірок поблизу надмасивної чорної діри під назвою Стрілець A (Sgr A) в центрі галактики Чумацький Шлях. Потім вони виявили ознаки чорної діри середньої маси, типу чорної діри, яку іноді називають «відсутньою ланкою» чорних дір, повідомляє НАСА.
Чорні діри варіюються за розміром від надмасивних до первинних, а проміжні за розміром перевищують первісні. Вважається, що вони утворилися одразу після Великого вибуху і виступають «насінням» для створення надмасивних чорних дір.
Зоряне скупчення, яке вважається останньою чорною дірою проміжної маси, названою IRS 13, рухалося впорядковано, тоді як вони очікували, що вони будуть розташовані випадковим чином. Дослідники дійшли висновку, що зоряне скупчення взаємодіє з надмасивною чорною дірою, і «всередині скупчення має бути щось, що дозволяє йому зберігати свою компактну форму», – йдеться в заяві Кельнського університету.
Планується провести подальші спостереження за проміжною чорною дірою. Вони будуть використовувати космічний телескоп Джеймса Вебба і Надзвичайно великий телескоп в Чилі, який зараз будується (і так, це його справжня назва).
Першу чорну діру середньої маси вчені відкрили у 2020 році за допомогою космічного телескопа «Хаббл», коли виявили хвилі, створені її утворенням. До цього часу чорні діри середньої маси вважалися «відсутньою ланкою» між чорними дірами зоряної маси та надмасивними чорними дірами й могли б дати більше інформації про формування чорних дір та всесвіту.