У США представили пристрій для перетворення будь-якого коптера на систему лазерного наведення

Інженери американської компанії Teledyne FLIR Defence представили пристрій StormCaster-DX. Він є багатоцільовим лазерним покажчиком. За даними видання New Atlas, за допомогою StormCaster-DX будь-який споживчий коптер може бути легко перетворений на систему лазерного наведення, пише prostomob.com.

У компанії зазначили, що оснащені StormCaster-DX дрони можна використовувати як коригувальники вогню. Представлений пристрій призначений для підсвічування наземних об’єктів з метою ураження високоточними боєприпасами.

StormCaster-DX відповідає стандартам НАТО. Вага багатоцільового лазерного покажчика складає 1,25 кг. Завдяки цьому його можна монтувати на невеликі літальні апарати, які вміщуються в рюкзаку.

Крім лазерного випромінювача, StormCaster-DX може похвалитися наявністю двох довгохвильових інфрачервоних камер FLIR Boson 640 з тепловізорами. Вони дозволяють дрону чудово “бачити” ціль як вдень, так і вночі. Пристрій надійно захищений від температурних перепадів та вологи. У ньому присутній штатний стабілізатор зображення. Для оцінки ситуації в StormCaster-DX використовуються комп’ютерний зір та ШІ.

Пристрій може виявляти лазерні промені ворога з метою їх подальшого декодування та визначення розташування випромінювача. Заступник голови Teledyne FLIR Defense Д. Лей стверджує, що StormCaster-DX здатен кардинальним чином змінити правила гри при проведенні військових операцій нечисленними мобільними підрозділами.Не пропустіть