У деяких недорогих смартфонах Samsung і Xiaomi знайшли шпигунське ПЗ, яке не можна видалити

За даними компанії Kryptowire, в прошивки багатьох популярних смартфонів встановлено програмне забезпечення, яке становить небезпеку для кінцевих користувачів. Серед іншого виявлені вразливості і шпигунські програми дозволяють третім особам прослуховувати користувачів і красти їх особисті дані.

У списку Kryptowire багато виробників смартфонів, але їх більшу частину представляють китайські вендори, майже невідомі в Україні. Але є серед них і топові компанії, продукція яких користується в нашій країні стабільно високим попитом. В першу чергу це Samsung і Xiaomi.

Що стосується смартфонів Samsung, то в них виявили уразливість, яка дозволяє третім особам встановлювати на смартфон будь-які додатки, пише Kryptowire. Це може призвести до крадіжки всієї інформації з телефону, включаючи логіни і паролі від банківських додатків. У дослідженні Kryptowire брали участь багато смартфонів Samsung популярних бюджетних лінійок Galaxy A і Galaxy J.

У телефонах Xiaomi інша біда – прихована можливість прослуховувати користувача через мікрофон, вбудований в телефон. До небезпечних експерти віднесли досить багато моделей китайського бренду, включаючи Mi Mix 2S, Redmi Note 6 Pro і Mi A3.

Крім Samsung і Xiaomi з помітних брендів відзначилися Asus, Sony, Nokia, Oppo, ZTE і Vivo. Видалити шкідливе і небезпечне ПО самостійно не вийде, не врятують навіть Root-права.

Джерело Kryptowire

Не пропустіть