Творці Бурдж-Халіфа хочуть перетворити хмарочоси у батареї за допомогою гравітації

Архітектори з Skidmore Owings & Merrill LLP, творці відомого хмарочоса Бурдж-Халіфа, працюють над перетворенням висотних будівель на гравітаційні батареї. У співпраці з Energy Vault Holdings Inc вони розробляють інноваційні прототипи систем гравітаційного зберігання енергії наступного покоління (GESS). Ця технологія дозволить хмарочосам накопичувати енергію, піднімаючи потужні блоки за допомогою електродвигунів, і віддавати її назад у потрібний момент. За принципом це нагадує роботу насосних гідроелектростанцій.

Energy Vault вже завершила свій перший проект поблизу Шанхаю – автономну систему зберігання енергії висотою близько 150 метрів, здатну постачати до 25 МВт протягом чотирьох годин. Конкуренти також експериментують з гравітаційними батареями, використовуючи занедбані нафтові свердловини та шахти.

Однак майбутні “хмарочоси-батареї” Skidmore Owings & Merrill LLP матимуть висоту від 300 метрів, забезпечуючи більшу ефективність зберігання енергії. Наразі Energy Vault вже побудувала чотири різні системи GESS, включно з інтегрованими в схили пагорбів та міськими циліндричними вежами. Ця революційна технологія обіцяє значно знизити вуглецевий слід будівництва та експлуатації висотних споруд.


Не пропустіть