Цей інструмент розблоковує функцію Windows 11 Recall з ШІ на непідтримуваних комп’ютерах

Під час травневої конференції Copilot AI and Surface компанія Microsoft представила функцію Recall, створену на основі штучного інтелекту для Windows, яка допоможе вам знайти все, що ви коли-небудь бачили на своєму комп’ютері. За словами представників Microsoft, ця функція доступна виключно на нещодавно випущених і майбутніх комп’ютерах Copilot+ – пристроях із вбудованими нейронними процесорами (NPU) для виконання завдань штучного інтелекту.

Зараз хтось під псевдонімом Albacore випустив на Github консольний додаток для Windows під назвою Amperage, який дозволить користувачам запускати Recall навіть на старих комп’ютерах, які офіційно не підтримують цю функцію.

Інструмент може увімкнути Recall лише на комп’ютерах з SoC на базі Arm64, що означає, що вони повинні працювати на чипсетах Qualcomm Snapdragon, Microsoft SQ або Ampere. Користувачі також повинні переконатися, що вони використовують Windows 11 версії 24H2 збірки 26100.712, оскільки старіші та новіші бета-версії ОС не мають компонентів, необхідних для активації функції. Однак, як зазначає The Verge, майбутні ітерації інструменту, можливо, зможуть розблокувати Recall для більшої кількості пристроїв, оскільки ПК Copilot+ на базі AMD та Intel, як очікується, будуть доступні пізніше цього року.

Recall працює, роблячи знімки комп’ютера під час роботи користувача, зберігаючи їх локально на комп’ютері, а потім використовуючи локальні мультимодальні невеликі мовні моделі для розпізнавання тексту, зображень і відео на цих знімках. Якщо користувач хоче знайти щось, що він раніше переглядав на своєму комп’ютері – чи то зображення, вебсайт, документ або електронний лист – він може здійснити пошук на часовій шкалі Recall.

У Microsoft заявили, що пошук працюватиме, навіть якщо користувач вводить нечіткі контекстні підказки, якщо він не може пригадати точні фрази або описи. А оскільки знімки, які робить Recall, зберігаються локально та в автономному режимі, дані користувачів залишатимуться приватними та безпечними.

Джерело Engadget

Не пропустіть