Toyota Prius отримає сонячні батареї

Японська автомобілебудівна компанія Toyota заявила про швидкий вихід на ринок оновленого гібрида Prius. Головним нововведенням моделі стануть сонячні батареї, вбудовані в корпус.

Інженери запевняють, що альтернативний спосіб підзарядки акумуляторів здатний підвищити дальність ходу автомобіля. Новий Prius розроблявся спільно з дослідницьким центром NEDO та японською компанією Sharp. Виробник поки не розкриває кінцевих показників максимального пробігу за рахунок акумуляторів. Гібриди Prius актуального покоління споживають 7,2 кВт⋅год на 100 кілометрів.

Незважаючи на те, що підзарядка акумуляторів в нових моделях буде здійснюватися як під час стоянки, так і при пересуванні автомобіля, повної відмови від підзарядки очікувати не варто. Адже ККД сучасних сонячних елементів ледь досягає 50%. За попередніми оцінками самої Toyota, установка сонячних панелей дозволить збільшити пробіг від одного заряду акумулятора на 44,5 кілометра. Реальні цифри будуть опубліковані пізніше. Випробування нового Prius заплановані вже на кінець липня. Тестування гібрида буде проходити відразу в декількох японських містах.


Не пропустіть