Топ-6 кращих нейромереж для малювання онлайн

Розробники продовжують удосконалювати нейромережі у сфері генерації зображень. Зараз у відкритому доступі є системи, здатні створювати вражаючі картини за текстовими запитами, на основі картинок або схематичних начерків.

Якість і деталізація залежать від вступних даних – не кожен користувач зможе відразу отримати шедевр. Але ці алгоритми можна використовувати, наприклад, для формування основи майбутньої ілюстрації. Також нейромережі підійдуть, якщо потрібно перебрати багато варіантів зображень, які не вдасться зробити лише самотужки за короткий термін.

1. Midjourney

Midjourney – одна з найбільш сучасних систем на даний момент. Розробники поки що відкрили доступ до нейромережі через сервер у Discord, де необхідно вводити бажані запити, щоб отримати картинки. Для початку потрібно ознайомитися з правилами спільноти, потім перейти до одного з каналів #newbies, ввести в чат команду /imagine і сформулювати свій запит англійською мовою.

Сервіс генерує чотири варіанти: у кожного можна збільшити розмір або попросити нейромережу переробити так само. За допомогою нейромережі вдасться створювати серії зображень у величезній кількості стилів та з різним рівнем деталізації. Також система вміє поєднувати кілька картинок в одну.

Є ліміт на безкоштовну генерацію зображень – 25 штук для одного користувача. Підписка за 10 доларів на місяць дозволить зробити близько 200 зображень у виділеному каналі без тривалого очікування. Розширений тариф за 30 доларів дає доступ на 15 годин роботи нейромережі. За цей час можна отримати велику кількість картинок.

Спробувати Midjourney →

2. Stable Diffusion

Ще одна популярна нейромережа, здатна видавати вражаючі результати. Stable Diffusion дозволяє налаштовувати точність відповідності запиту, кількість кроків та інші параметри. Протестувати систему можна через обслуговування Hugging Face. Але на цьому сайті доведеться чекати у довгих чергах, щоб зробити запит.

Інший варіант – скористатися платформою DreamStudio, де все працює швидше, але потрібно створити обліковий запис. Можна увійти через обліковий запис Google або Discord . У DreamStudio кожному користувачеві дається обмежена кількість кредитів, які можна витрачати на генерацію. Чим більше картинок і вище роздільна здатність, тим дорожче виходить кожна ітерація.

Спробувати Stable Diffusion через Hugging Face →
Спробувати Stable Diffusion через DreamStudio →

3. Craiyon

У Craiyon не потрібно додатково авторизуватись і копатися в налаштуваннях – після запуску сайту ви одразу можете сформулювати запит англійською мовою та натиснути на кнопку Draw. Результат буде готовий протягом кількох хвилин.

Нейросеть генерує за заданим описом відразу дев’ять картинок. Це допомагає вибрати найбільш підходящий варіант. Сервіс приваблює користувачів своєю простою і досить високою деталізацією зображень.

Спробувати Craiyon →

4. Starryai

Ця нейромережа створює зображення на основі текстового опису з додатковими параметрами. Перед стартом генерації можна вибрати стилістику, додати картинку-референс, а також вказати кількість варіацій та рівень опрацювання.

Крім самого генератора зображень Starryai є елементи соцмережі. Тут можна подивитися чужі роботи, щоб надихнутися та вивчити найефективніші запити. Для створення зображень використовується система кредитів, які купуються, а й заробляються. У другому випадку доведеться виконувати завдання на кшталт перегляду реклами.

Результати виходять не завжди вражаючими — доведеться підбирати вдалі вказівки в запиті. Система може видати як дивну абстракцію, і роботу з об’ємними детализированными об’єктами. Потім можна пропустити готове зображення через нейромережу ще раз або просто збільшити дозвіл на додаткові кредити.

Спробувати Starryai →

5. GauGAN2

Нейросеть Nvidia GauGAN2, навчена на мільйонах фотографій природи, генерує реалістичні зображення за коротким описом. Також система вміє перетворювати навіть прості начерки на фотореалістичні пейзажі.

У тестовому онлайн-редакторі можна створювати зображення на основі ескізів, а потім доповнювати зображення за допомогою текстових запитів. Інструмент найкраще працює із простими описами. Складні конструкції сприймає важко: на виході виходять дивні об’єкти.

Спробувати GauGAN2 →

6. Dream

Це сервіс на основі нейромережі від Google, яка аналізує картинки за пошуковими запитами. Dream створює абстрактні зображення безкоштовно у кількох десятках стилів. Для цього потрібно зайти на сайт нейромережі або завантажити мобільний додаток.

Для запуску генерації необхідно ввести текстовий запит до 200 символів, а також вказати відповідний стиль із запропонованих. Крім того, можна завантажити картинку як приклад. Також є можливість додати дані свого криптогаманця з NFT-проектами, на основі яких нейромережа зробить нові варіації-ремікси.

Спробувати Dream →