Telegram почне монетизуватися. Що зміниться?

З наступного року.

Творець Telegram Павло Дуров повідомив про те, що месенджер наближається до 500 млн активних користувачів. Через це з наступного року проект почне монетизуватися.

Дуров наголосив, що рахунки компанії він переважно оплачував з особистих заощаджень. Однак поточні темпи зростання проекту вимагають відповідних витрат. При цьому він запевнив користувачів, що не збирається продавати месенджер, як зробили це, наприклад, засновники WhatsApp.

«Telegram повинен і далі служити зразком технологічної компанії, яка прагне до досконалості і цілісності. Сумні приклади наших попередників показують, що це неможливо в складі великої корпорації», — пише Дуров.

Щоб месенджер проіснував ще довго і зберіг свою незалежність, сервіс повинен почати заробляти. Дуров пообіцяв, що більшість користувачів навряд чи помітять серйозні зміни.

Всі поточні сервіси Telegram залишаться безкоштовними, але крім них, в месенджері з’являться додаткові функції для бізнес-команд і користувачів з розширеними потребами. Оскільки деякі з цих нових функцій будуть ресурсномісткими, то вони стануть платними. Водночас всі сервіси месенджера, пов’язані з обміном повідомленнями, залишаться вільними від реклами.

Крім того, Telegram також запропонує власну рекламну платформу для каналів, яка забезпечить користувачам комфорт і конфіденційність, а також дозволить покривати витрати на сервери і трафік.

Джерело Telegram
Не пропустіть