Казахстан знову намагається стежити за діяльністю своїх громадян в Інтернеті

Технологічні гіганти заблокують ці спроби (знову).

Казахстан в черговий раз намагається змусити своїх громадян встановити «сертифікат національної безпеки» на кожен пристрій в країні з виходом в Інтернет. Цей сертифікат дозволить владі стежити за трафіком людей в Мережі. Відомі компанії, такі як Apple, Google, Microsoft і Mozilla, виступили проти цих дій.

Компанія Mozilla опублікувала заяву, в якій повідомляється, що вона нещодавно була проінформована про те, що інтернет-провайдери в Казахстані почали вимагати від клієнтів встановити цифровий сертифікат, щоб ті мали доступ до іноземних веб-сайтів. Раніше цього місяця завдяки ресурсу ZDNet також стало відомо, що казахстанська IPS навіть обмежує доступ людей до таких веб-сайтів, як Google, Twitter, Facebook, Instagram і Netflix, якщо ті не встановлюють сертифікат.

Як зазначає видання, це далеко не перша спроба уряду країни пильно стежити за діяльністю своїх громадян в Інтернеті. Уряд намагався зробити це ще в 2015 році, а потім знову в 2019 році, але технологічні гіганти допомогли покласти край цим планам, заблокувавши сертифікат — зараз вони роблять те ж саме зараз.

«Google і Mozilla відмовилися додавати наш сертифікат в сховище. Якщо додати його в сховище міжнародних сертифікатів кількох тисяч компаній, то пристрій прекрасно буде працювати. Своїм сертифікатами, значить, вони довіряють, а є якийсь казахстанський сертифікат, ось ми їм не довіряємо. Відразу виникає питання — чому? Ми намагаємося вирішити це питання», — заявив заступник директора департаменту інформаційної безпеки КНБ РК.

Джерело engadget

Не пропустіть