Супутниковий інтернет Ілона Маска вже працює швидше за дротовий

Глобальна система супутникового інтернету Starlink, що розгортається компанією Ілона Маска SpaceX, вже працює швидше традиційного наземного з’єднання. У крайньому разі, в трьох країнах – Канаді, Новій Зеландії та Великобританії.

У першій Starlink забезпечує швидкість завантаження даних близько 86,92 Мбіт/с при середніх цифрах звичайного проводового інтернету в 84,24 Мбіт/с. У Новій Зеландії справи в Starlink йдуть ще краще – 127,02 Мбіт/с проти 78,85 Мбіт/с у місцевих провайдерів. Ну а в Великобританії, не дивлячись на менші ніж в Новій Зеландії 108,3 Мбіт/с, Starlink обходить стандартне проводове мовлення більш ніж в два рази. Британські оператори інтернету в середньому видають не більше 50,14 Мбіт/с.

Нагадаємо, проєкт Ілона Маска існує з 2015 року. Перші тестові прототипи супутників були запущені на орбіту в 2018 році. Всього з того часу було здійснено понад три десятки запусків, останній з яких відбувся 30 червня. Наступний запуск супутників Starlink повинен відбутися вже завтра, 10 серпня.

Не пропустіть