Створений унікальний двоколісний автомобіль (відео)

Конструктори та інженери не залишають спроб переробити чотириколісний автомобіль в двоколісний.

Результатом таких розробок стала поява особливого класу транспортних засобів – гірокарів. Нещодавно американський музей відновив один з мало не загублених проектів, після чого його протестували в умовах міста. У машини дійсно всього два колеса, а її рівновагу забезпечує розкручений маховик. І хоча історія пам’ятає відразу кілька подібних концептів, серійного випуску «велосипеди з салонами» так і не дочекалися.

Ентузіаст Луїс Суїнні ще в 1967 році вирішив випробувати в справі гірокар власного виконання. Більше 50 років тому він в рамках своєї компанії Gyro Transport Systems представив одномісний Gyro-X. На розробку було витрачено близько $ 750 000, що в перерахунку по актуальному курсу склало б інвестиції в розмірі 6 мільйонів доларів.

Вага оригінального автомобіля становила 839 кілограмів. З двигуном потужність 80 кінських сил він розвивав швидкість до 201 км / год. На жаль, автомобіль був загублений на довгі роки. Лише в 2008-му його виявив колекціонер Джон Віндзор. Гірокар був в жахливому стані: був відсутній маховик, значно пошкоджений кузов.

Після продажу Gyro-X автомобільному музею Lane Motor Museum (Нешвілл, США), двоколісний транспорт знайшов нове життя. На початку червня відновлений гірокар пройшов перше випробування на вулицях американського міста Нешвілл. Під час руху складається відчуття, що химерний автомобіль не їде, а буквально пливе по дорозі. Не виключено, що автовиробники знову візьмуть ідею на олівець.


Не пропустіть