Створена система протидії дронам на базі маршрутки

Розробка випереджає за тактико-технічними характеристиками всі аналогічні зарубіжні системи, існуючі на даний момент

25 червня на п’ятому міжнародному військово-технічному форумі «Армія-2019», який традиційно проходить на території парку «Патріот», а також на аеродромі Кубинка і полігоні Алабіно, концерн «Автоматика» Держкорпорації Ростех представив мобільний комплекс виявлення і протидії безпілотним літальним апаратам (БПЛА) «Сапсан-Бекас».

Нова система здатна виявляти БПЛА на відстані до 10 км, а відстежувати їх пересування і виводити з ладу, пригнічуючи засоби зв’язку і управління, на відстані близько 6 км. «Сапсан-Бекас» працює в широкому частотному діапазоні – від 400 МГц до 6 ГГц, як в ручному, так і в автоматичному режимі.

Підсистема «Луч», яка входить до складу комплексу, пригнічує безпілотники, впливаючи на його канали навігації, управління і передачі інформації. Перешкоди генеруються в 11 діапазонах одночасно. Комплекс встановлений на автомобільне шасі, що робить його високоманевреним. За словами Ростех, розробка концерну випереджає за тактико-технічними характеристиками всі аналогічні російські та зарубіжні системи, існуючі на даний момент. Мобільний комплекс повинен пройти випробування восени 2019 року. Однак концерн «Автоматика» вже готовий поставляти «Сапсан-Бекас» цивільним замовникам. При цьому, як заявив генеральний директор концерну Володимир Кабанов, функціонал і комплектацію комплексу готові підлаштовувати під потреби клієнтів.


Не пропустіть