Створена сучасна версія «залізної легені» для лікування коронавірусної інфекції
Такі апарати вперше з'явилися у XVII столітті
Створена сучасна версія «залізної легені» для лікування коронавірусної інфекції. Так називають пристрій у вигляді герметичної барокамери для допомоги у диханні.
Творці нової версії «залізної легені» пропонують її як альтернативу для звичайних апаратів штучної вентиляції легенів. Останні працюють за наступним принципом: вони «закачують» повітря прямо до легень, щоб допомогти пацієнту дихати. «Залізна легеня» використовує зовсім інший принцип.
Вперше такі апарати з’явилися ще в XVII столітті. У традиційній формі вони являють собою герметичну циліндричну камеру, в якій може поміститися людина. Голова у нього залишається зовні через спеціальний комір. У камері є насоси, які періодично зменшують і збільшують тиск повітря. Коли тиск у камері нижчий, ніж у легенях, вони розширюються, і повітря потрапляє до них. При підвищенні тиску повітря видаляється з легень. Так людині вдається дихати.
У новій версії «залізної легені» пацієнта не потрібно поміщати до камери повністю. Повідомляється, що дана машина підвищує ефективність роботи серця на 25% у порівнянні зі звичайними апаратами для вентиляції.