Студенти з Харкова створили чат-бот, що блокує наркорекламу

Розробка українських студентів може бути дійсно корисною

Сьогодні, 23 вересня, на сайті Харківської міської ради була опублікована інформація про те, що українським студентам вдалось створити унікальний чат-бот для блокування наркореклами. Стартап полягає в тому, що в соціальній мережі «Telegram» при використанні цього чат-боту буде автоматично заблоковано використання інтернет-магазинів, що продають наркотики.

Всього за декілька днів роботи чат-боту «Стопнаркотик» його користувачі допомогли заблокувати 8 адрес наркокрамниць у Telegram, – зазначив один з авторів проєкту та декан факультету №4 кіберполіції ХНУВС В’ячеслав Марков.

За його словами, 90% продажів наркотичних речовин здійснюється саме через цей інтернет-канал, адже він оснащений спеціальною системою шифрування. Тож фахівці факультету кіберполіції ХНУВС розробили програму мережі Telegram, яка дозволяє блокувати подібні сторінки магазинів.

Чат-бот також допоможе користувачам, які побачили в мережі акаунт, з якого здійснюється наркоспам. Так, поскаржитись на таку сторінку можна анонімно.

Також користувачі мережі можуть зареєструватися в цій програмі як активісти. Після чого бот надсилатиме йому наркоадреси, на які вже поскаржилися інші користувачі, щоб ви також їх відзначили й допомогли таким чином заблокувати. Також в програмі є кнопка «Додати магазин», натиснувши яку можна поскаржитися на інший інтернет-ресурс, де поширюються наркотики, – пояснив старший викладач кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки Олексій Рвачов.

 

Джерело Харківська міська рада

Не пропустіть