Стало відомо, яку новітню зброю отримає українська армія у 2021 році

У 2021 році Збройні сили України отримають 5 нових озброєнь, які зможуть укріпити армію та змінити хід війни з РФ. Серед них є як українські розробки, поставки яких нарешті почнуться, так і озброєння, яке буде передано Збройний силам України.

У першу чергу слід відмітити “Нептун”, унікальну розробку української оборонної промисловості. Його створили та прийняли на озброєння за рекордний для України термін – 6 років. Призначення комплекса – контроль територіальних вод, військово-морських баз, берегової лінії тощо. “Нептун” може наносити удари на відстанях від 7 до 280 кілометрів і стане важливим озброєнням в умовах агресії РФ у Чорному та Азовському морях.

Ще однією українською розробкою, також створеною вже в умовах війни в рекордні терміни, стала “Ольха-М” – реактивна система залпового вогню. “Ольха-М” буде використовуватися, як більш сучасна альтернатива РЗСО “Смерч”. “Ольха-М” здатна наносити удари снарядами 300 міліметрів на відстанях до 120 кілометрів.

Вже цього року Військово-морські сили України отримають три нові патрульні катери Island, а також 16 нових катерів Mark VI. Перша модель буде доставлена вже у першій половині 2021, а перша пара Mark VI буде доставлена у другому півріччі 2021 року.

Окрім американського, Збройні сили України отримають також чеське озброєння – самохідні артилерійські установки “DANA-M2”. Закупка цього озброєння була схвалена Верховною Радою ще минулого року, і на даний момент є інформація про те, що Міністерство Оборони закупить 30 одиниць цього озброєння. Є ймовірність, що згодом вони будуть модернізовані до стандартного калібру НАТО.

Також українська армія отримає нову розробку заводу “Антонов” – транспортний “Ан-178”, який буде вдвічі швидшим за знаменитий “Ан-26”, при цьому зможе перевезти втричі більший вантаж. Якщо виникне якась загроза в будь-якій точці України, за допомогою “Ан-178” зможе дуже швидко транспортувати туди три панцерники з екіпажем. При використанні трьох таких літаків майже можна буде транспортувати повну роту з озброєнням. Нагадаємо, що робота над “Ан-178” почалася ще 10 років тому.


Не пропустіть