Стало відомо, як правильно заряджати смартфон, щоб збільшить термін його служби

Складно уявити своє життя без телефону, проте сучасні моделі з великими дисплеями розряджаються досить швидко. В результаті деякі користувачі неправильною експлуатацією дуже швидко «вбивають» батареї своїх гаджетів, чого легко можна уникнути.

Неправильна експлуатація телефонної батареї здатна швидко привести її в непридатність, незалежно від того, яка вона потужна, сучасна і надійна. Однак є і хороші новини – нинішні літій-іонні акумулятори можуть похвалитися більшою довговічністю і надійністю. Для того, щоб зробити термін їх служби довшим, слід дотримуватися кількох простих правил.

Уникайте сильного розряду

Літій-іонні батареї влаштовані таким чином, що часта підзарядка більш краща, ніж повний розряд. У батарей гаджетів відсутній “ефект пам’яті”, у зв’язку з чим підзарядка продовжує термін його служби. Найкраще утримувати заряд на рівні між 50% і 80%.

Крім того, не варто соромитися залишати телефон весь день на зарядці, що ніяк не впливає на його батарею. Усередині сучасних пристроїв знаходиться спеціальний контролер, який не пустить заряд при досягненні 100%.

Звертайте увагу на температуру

Сучасні акумулятори не переносять екстремальні температури, що стосується як холоду, так і спеки за вікном. Найбільш комфортною температурою вважається показник від 0°C до +35°C. Якщо ж на дворі нижче -10°C  то користуватися гаджетом можна зовсім недовго. Якщо ж все зовсім погано, то в гаджетах спрацьовує спеціальний контролер, який просто вимикає їх.

Забути про поломки можна шляхом дотримання кількох правил:

  • Довго не запускати «важкі» програми – ігри або відеозаписи;
  • При непотрібності відключати геолокаційні і мережеві сервіси;
  • Використовувати тільки оригінальну зарядку;
  • Не користуватися щільним чохлом без вентиляційних отворів;
  • Контролювати температуру гаджета, не допускати перегріву або переохолодження;

Віддавайте перевагу повільній зарядці, а не швидкій

Незважаючи на те, що бездротова зарядка досить зручна, продовжити життя акумулятора допоможе саме проводовий зарядний пристрій або USB-порт ПК з струмом, що не перевищує 1,5 А. Вся справа в тому, що літій-іонним акумуляторам краще повільний і в той же час стійкий струм.

Зберігайте правильно

Якщо якийсь час потреба в смартфоні буде відсутньою, то зберігати його слід зарядженим, проте не повністю, а на рівні близько 70-80%.


Не пропустіть