США вводять нові санкції проти китайських виробників техніки

Якось останнім часом скандали щодо санкцій проти китайських компаній затихли і навіть забулись. Та сьогодні хмари над китайськими компаніями знову загустились.

Правда, Xiaomi змогла в суді скасувати санкції проти себе, але іншим пощастило менше.

Ні для кого не секрет, що робота багатьох компаній будується на інвестиціях, а коли їх немає, їм виявляється значно складніше розвиватися. Саме цією “опцією” і скористалися представники американської адміністрації.

Тепер китайським технологічним компаніям буде набагато складніше отримувати гроші з-за меж країни. Але чи так це критично? Особливо враховуючи, що таких компаній не так багато в масштабах країни. Проблема в тому, що це одні з найбільших компаній. Нові санкції повинні перешкодити компаніям працювати. Але чи перешкодять?

Минулого тижня адміністрація Джо Байдена видала непомічене багатьма розпорядження, яке забороняє американським інвесторам вкладати гроші в китайські компанії.

Уточнюється, що обмеження стосуються не всіх компаній, а тільки тих, які, ймовірно, пов’язані з китайськими військовими або розвідувальними секторами.

Reuters повідомляє, що в новий список увійшли 59 китайських компаній. Контролювати виконання розпорядження буде казначейство. Саме воно має забезпечити дотримання правил і контроль дотримання обмежень щодо компаній з нового списку. Робити це казначейство буде на “постійній основі”.

У число компаній, які включили в новий список, зокрема потрапляє Huawei, що мало кого дивує. Так само в нього входить китайський завод напівпровідників SMIC і компанія, що займається обладнанням для відеоспостереження Hikvision. Решта компаній відносяться до сфери оборонного комплексу, але виконують і звичайні “цивільні” замовлення.

Якщо ви думаєте, що це все, і інші компанії можуть не переживати, то це не так. Високопоставлений чиновник з американської адміністрації повідомив Reuters, що в найближчі місяці в список інвестиційного ембарго можуть бути додані інші компанії.

Поки обмеження не вступили в силу, і у компаній є трохи менше двох місяців. У наказі йдеться, що заборона буде діяти з 2 серпня. При цьому у американських компаній буде 365 днів на те, щоб вивести свої активи з компаній, що потрапили в немилість.

Цікаво, що цей список не можна вважати остаточним. Доказом цього можна вважати Xiaomi, на яку на початку року були накладені подібні обмеження, але пізніше американській адміністрації довелося їх зняти. Сталося це після того, як китайський виробник смартфонів подав протест і переміг в суді.

В результаті рішення виявилося на користь Xiaomi. Бути впевненим, що в цей раз вийде так само, складно, але ймовірність цього є. З іншого боку, якщо є мета накласти обмеження, їх все одно накладуть. Можливо, для цього навіть буде використаний досвід, отриманий в протистоянні з Xiaomi.

Поки найбільшою жертвою санкцій стала Huawei. Проблема ще в тому, що інвестиції полягають не тільки у вкладенні коштів, які згодом повинні повернутися в більшому обсязі, але і в закупівлі обладнання, оновлення виробництва, купівлі акцій та інших взаєминах компаній та інвесторів.

Джерело Reuters

Не пропустіть