США внесли в список санкцій провідні ІТ-компанії Китаю

Під санкціями напередодні найважливіших переговорів у Вашингтоні виявилися провідні виробники розумних камер стеження і софту для них.

В Мінторгівлі США розповіли, що санкції щодо Китаю були розширені, тому що влада країни використовує ІТ-рішення для репресування мусульманських меншин, зокрема уйгурів.

Американці заборонили національним компаніям працювати з провідними розробниками ІІ-рішень. Удар потенційно завдано дуже потужний, адже Китай імпортує близько 90% процесорів, а провідний постачальник «заліза» для нейромереж – американська Nvidia.

За даними Reuters, в чорному списку опинилися виробник розумних камер Hikvision, розробники софту для розпізнавання обличчя SenseTime і Megvii, лідери в області розпізнавання мови iFlytek і Yitu. Також заборонено співпрацю з двома десятками державних агентств з Піднебесної.

У заяві Міністерства торгівлі говориться, що ці «організації були замішані в порушеннях прав людини в ході китайської кампанії репресій, масових довільних затримань і високотехнологічного стеження за уйгурами, казахами і іншими представниками мусульманських меншин».

VentureBeat нагадує, що про нові санкції оголошено напередодні торгових переговорів між двома країнами, які повинні пройти в Вашингтоні. Штучний інтелект – одна з ключових для Китаю технологій, і варто очікувати жорсткої реакції на санкції Мінторгу США. Крім чіпів від Nvidia, вищезгадані китайські компанії закуповують процесори у Intel, а також системи зберігання даних у Western Digital і Seagate.

У світлі цього здається нереальним, що постачальники з КНР зможуть згладити санкції за рахунок своїх поставок. Китайське міністерство торгівлі не відповіло на прохання Reuters про коментарі.

Джерело technologyreview.com
Не пропустіть