Spotify Wrapped 2023: статистика музичних уподобань року, що минає

Цьогорічний огляд Spotify Wrapped вже доступний. Як і в попередні роки, він містить низку статистичних даних, які можна поділити між собою, а саме: найпопулярніші виконавці, пісні та подкасти серед 574 мільйонів користувачів. Але є й деякі сюрпризи, зокрема нова система, яка призначає вам місто на основі ваших слухацьких звичок.

Хоча Spotify Wrapped здебільшого пропонує одну й ту саму базову статистику прослуховування щороку, здається, що сервіс завжди знаходить нові цікаві способи її подачі. Цього елементу розваги все ще бракує конкурентам, таким як Apple Music Replay, який залишається практично незмінним з минулого року, або сезонні/річні підбиття підсумків YouTube Music.

Цього року ви як завжди зможете ознайомитися з підбіркою Spotify Wrapped у додатку і вперше на сайті, перейшовши на сторінку Spotify.com/Wrapped. Підбірка зведе вас з містом – або “звуковим містом”, як його називає Spotify, – яке має схожі музичні смаки на основі того, що ви слухали у 2023 році. Як і “музична особистість”, яку Spotify включив до Wrapped минулого року, тут є функція “я у 2023”, яка пов’язує ваші музичні вподобання з одним із 12 символів, створених Spotify. Наприклад, призначення Світила означає, що ви схильні “слухати легку, життєрадісну музику більше, ніж інші”, тоді як Алхімік може створювати більше плейлистів, ніж інші.

Окрім цих приємностей, Spotify додав ще більше показників, які він включає до щорічного рейтингу Wrapped. Переглядаючи п’ятірку найкращих виконавців, ви тепер бачитимете, на який місяць припав пік прослуховування кожного з них. Тим часом історія п’яти найпопулярніших жанрів отримала новий дизайн, який представляє кожен з ваших найпопулярніших жанрів у вигляді інгредієнтів сендвіча.

Для артистів і подкастерів також є функція Spotify Wrapped, яка підсумовує найпопулярніший контент творців за рік. На додаток до всього цього, Spotify запускає вечірки Wrapped, де “обрана” група артистів, таких як Ава Макс, Челсі Катлер та JVKE, можуть взаємодіяти з шанувальниками, транслювати свої найкращі треки року, продавати мерч та багато іншого.

Цього року ви також можете помітити присутність штучного діджея Spotify, який допоможе вам переглянути статистику Wrapped і надасть “коментарі про ваших улюблених виконавців, жанри, пісні та інше”. Ця функція працюватиме протягом першого тижня, коли ви зможете отримати дані Wrapped за 2023 рік.

Джерело The Verge

Не пропустіть