SpaceX запустила ракету та розбила прискорювач

Надважка ракета Falcon Heavy вивела на орбіту супутники й зонди для NASA, NOAA, ВМС США і The Planetary Society

5 червня о 09:30 за московським часом зі стартового майданчика 39А космічного центру імені Кеннеді (Kennedy Space Center) в штаті Флорида стартувала надважка ракета Falcon Heavy компанії SpaceX. Це перший запуск даної ракети-носія в нічний час доби (2:30 за місцевим часом), тому спостерігачі побачили унікальне світлове шоу.

Місія також стала примітною і в інших аспектах. Це перший запуск Falcon Heavy з повторним використанням бічних прискорювачів. B1052.2 і B1053.2 в квітні виводили на орбіту супутник Arabsat-6A. Вперше в історії SpaceX двигун першого ступеня включався чотири рази, щоб вивести космічний апарат на 3 різні орбіти.

Дана місія була частиною програми космічних випробувань військово-повітряних сил США і передбачала перевезення корисних вантажів для Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA), Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), некомерційної організації The Planetary Society і деяких університетів. На борту Falcon Heavy перебували атомний годинник для виключно точної навігації в космосі, тест-зонд для випробування «зеленого» палива GPIM, яке розглядають як важливий елемент для польоту на Місяць в 2024 році, прилади для вивчення космічної погоди, зонди для вивчення впливу іоносфери землі, а також дві дюжини інших супутників NASA. Обидва бічних прискорювача змогли повернутися на Землю і напевно будуть використані в третій раз. Однак центральний блок розбився при спробі посадки на платформу Of Course I Still Love You в Атлантичному океані.


Не пропустіть