Sony Alpha 1: революційна камера для професіоналів

Компанія Sony сьогодні представила нову камеру Sony Alpha 1, яка призначена для професійної фото- і відеозйомки.

Sony Alpha 1 – це сама технологічно досконала і інноваційна модель від Sony на сьогоднішній день. Усередині беззеркальної камери встановлена нова багатошарова повнокадрова матриця Exmor RS з на 50,1 мегапікселя, яка може знімати зі швидкістю до 30 кадрів в секунду (з електронним затвором до 155 повнокадрових знімків в стислому форматі RAW або 165 – в форматі JPEG). У той же час тут представлений швидкий автофокус, який робить до 120 обчислень в секунду. Також нова камера може знімати відео у форматі 8K 10-bit 4:2:0 з частотою 30 кадрів/сек. Доступна зйомка в 4K із швидкістю 120 кадрів/сек.

Також варто відзначити покращений процесор обробки зображень BIONZ XR. Нова камера відрізняється новим електронним видошукачем з роздільною здатністю 9,4 мільйона точок, виконаним за технологією OLED Quad-XGA. Частота оновлення видошукача становить 240 кадрів в секунду, що дозволяє повністю уникати блекаута.

Крім того, вперше в сімействі Alpha, камера може писати відео в форматі 8K 10-bit 4:2:0 і частотою 30 кадрів/сек, а також в форматі 4K 10-bit 4:2:2 з частотою 120 кадрів/сек і технологією передачі кольору S-Cinetone. За рахунок високої швидкості зчитування нової матриці ефект rolling shutter в порівнянні з камерою Alpha 9 II вдалося зменшити в 1,5 рази.

Незважаючи на високу роздільну здатність, матриця Alpha 1 забезпечує високу світлочутливість з низьким рівнем шуму, а також 15+ ступенів динамічного діапазону для відео і 15 для фото.

Відео в 8K можна записувати до півгодини, при цьому розробники відзначають, що камера не дивлячись на компактність НЕ буде перегріватися.

Очевидно, що анонс камери був відкладений, оскільки Олімпіада в Токіо була перенесена на рік вперед. Alpha 1 була спроектована з урахуванням потреб репортажних і спортивних фотографів і відеографів, яким необхідно відправляти замовникам відзняті матеріали якомога швидше.

Тут є інтерфейс 1000BASE-T LAN, підтримується захищений протокол FTPS, що дозволяє шифрувати отримані елементи з допомогою SSL або TLS, а також є можливість обмінюватися даними в діапазонах 2,4 ГГц або 5 ГГц, при цьому в останньому випадку підтримується технологія 2×2 MIMO (IEEE 802.11a/b/g/n/ac).

Нова камера підтримує роботу з картами пам’яті SDXC/SDHC UHS-I і UHS-II, а також новим форматом CFexpress Type A.

Тут використовується акумулятор Z-серії і підтримується робота з батарейній ручкою. Також варто відзначити наявність роз’єму HDMI Type-A і підтримку технології USB Power Delivery. Завдяки останньому камеру можна заряджати за допомогою павербанка черех USB-C роз’єм.

Ціна і доступність для України будуть оголошені пізніше., але вже відомі ціни в США і Великобританії. У цих регіонах камера з’явиться з березня 2021 року за ціною 6 498 доларів і 6,5 тисячі фунтів відповідно.


Не пропустіть