Смартфони iPhone 15 та нові годинники Apple Watch: підсумки великої презентації Apple
Сьогодні, 12 вересня, компанія Apple провела традиційну щорічну презентацію, в рамках якої нам показали модельний ряд iPhone 15, нове покоління смарт-годинника Apple Watch Series 9 та інші продукти. Це традиційно найбільш важлива та очікувана презентація Apple у році, тому ми підрезюмували для вас усе, що відбувалося на презентації, щоб ви нічого не пропустили. У цьому матеріалі всі продукти, презентовані у рамках презентації, зібрано в хронологічному порядку.
Apple Watch Series 9
Першим анонсом на сьогоднішній презентації від компанії Apple стало представлення дев’ятого покоління смарт-годинника Apple Watch. Першим нововведенням, яке нам показали, стала поява нового рожевого кольору для цієї моделі. Нове покоління використовує оновлений чіпсетApple S9, обладнаний 5.6 мільярдами транзисторів (що на 60% більше, ніж у попередньому поколінні), а також покращеним GPU. Neural Engine також отримав оновлення, ставши на 20% точнішим у завданнях з диктування тексту. Варто зазначити, що вже протягом декількох років Apple Watch не отримував значних покращень в плані продуктивності, і це покоління, судячи зі всього, змінить це.
Після цього нам повідомили, овий Apple Watch здатен працювати протягом 18 годин на одному заряді, і голосові команди для голосового асистента Siri тепер обробляються безпосередньо на годиннику, що робить їх більш ефективними і безпечними. Сервіс Siri тепер також може повідомляти інсайти з даних про здоров’я користувача, відповідно до його запиту. Нове покоління отримало UWB другого покоління, що забезпечує підтримку більш точного пошуку пристроїв (цей стандарт також отримали нові iPhone).
Дисплей нового Apple Watch Series 9 став вдвічі яскравішим – тепер пікова яскравість сягає 2000 ніт, а у темних умовах (наприклад, при використанні в кінотеатрі, чи пізно ввечері при вимкненому світлі), яскравість дисплея може знижуватися до 1 ніт. Новий жест “Double Tap”, що став одним з важливих нововведень та створює новий простір для використання в режимі hands-free, стає доступним вже наступного місяця і, як зявляють в Apple, має стати дуже популярним та широко використовуваним. Його імплементація стала можлива завдяки вдосконаленому нейрорушію Apple S9, що використовує дані з усіх сенсорів і машинне навчання для того, щоб розпізнати цей жест від користувача.
Крім того, Apple робить акцент на екологічних питаннях: при виготовленні Apple Watch Series 9 використовується перероблений алюміній, золото, мідь та олово, а також перероблений кобальт для акумулятора (те саме, до речі, і з новими iPhone). Ремінець смарт-годинника тепер містить 80% перероблених матеріалів, і нова упаковка дозволяє на 25 відсотків ефективніше транспортувати годинники. Apple також застосовує більш екологічний підхід при виготовленні аксесуарів, відмовляючись від використання шкіри і замінюючи її текстилем FineWoven, який на дотик нагадує замшу. Представлені також ремінці Nike з використанням перероблених матеріалів.
Apple Watch Ultra 2 та Apple Watch SE
Далі мова пішла про трішки мінорні оновлення інших продуктів модельного ряду Apple Watch. Зовсім нещодавно (якщо порівнювати з іншими продуктами постійними продуктами Apple), було представлено перше покоління флагманської моделі смарт-годинника Apple Watch Ultra, а вже цього року вона отримала своє продовження у вигляді Apple Watch Ultra 2, який підтримує жест “Double Tap”.
Однак найбільше враження справила максимальна яскравість дисплея нового покоління, яка досягла 3000 ніт, що викликало захоплення аудиторії на презентації. Нічний режим тепер використовує датчик освітлення для автоматичного регулювання яскравості циферблата. Автономність Apple Watch Ultra складає 36 годин на одному заряді, і в режимі економії енергії – до 72 годин. Корпус смарт-годинника тепер виготовлений на 95% з переробленого алюмінію.
Компанія Apple також підкреслила свої екологічні наміри, представивши більше екологічний підхід до моделі Apple Watch SE зі спортивним ремінцем. По суті, іншої інформації про Apple Watch SE не було, і, судячи зі всього, модель не отримала інших оновлень. На цьому з Apple Watch все, і ми переходимо до iPhone 15 – смартфонів, які дуже багато в чому стали своєрідними “клонами” iPhone 14 Pro.
iPhone 15 та iPhone 15 Plus
Після цього Тім Кук перейшов до основнлї частини вечора презентації, в рамках якої нам було представлено нове покоління смартфонів iPhone 15 (мова про моделі iPhone 15 та iPhone 15 Plus). Ці моделі тепер відрізняються відразу кількома значущими особливостями. Один із таких апгрейдів – це новий тип вирізу під камеру – Dynamic Island, який тепер використовується не лише в Pro-моделях. Ця інновація остаточно позбавляє смартфон від “брови”, яка була в тому чи іншому вигляді присутня ще з 2017 року, коли нам презентували iPhone X.
За словами представників Apple, iPhone 15 отримав цілком новий дизайн, і розробникам вдалося ще більше поліпшити Dynamic Island.Окрім цього, iPhone 15 оснащений новим дисплеєм Super Retina XDR OLED, який має пікову яскравість 2000 ніт і підтримує Dolby Vision при яскравості до 1600 ніт. Ці смартфони, як і минулорічне покоління, представлені у двох розмірах – 6.1 та 6.7 дюймів (варіант iPhone 15 Plus). На вибір доступні рожевий, жовтий, зелений, синій та чорний кольори.
Перейдімо до однієї з основних фішок iPhone – камер. Так, моделі iPhone 15 отримали оновлену головну камеру з основним сенсором з роздільною здатністю 48 МП, апертурою f/1.6 і оптичною стабілізацією зі зміщенням сенсора. В стандартному режимі фотографії знімаються з роздільною здатністю 24 МП (у Apple в рамках презентації приділили увагу pixel binning, але він тут працює трішки не так, як в інших смартфонах – “стиснення” лише подвійне).
Важливо також відзначити можливість наближення з обрізанням без втрат якості (за рахунок захоплення області сенсора). У центральній частині сенсора є зона 12 МП для двократного зуму та зйомки 4К-відео. Покращення також отримав портретний режим, який тепер автоматично активується при виявленні певних сценаріїв та глибини. – немає потреби вручну перемикатись між звичайною зйомкою фото та зйомкою у режимі портрета. Судячи з усього, фронтальна камера залишилась без змін у порівнянні з попередньою версією.
Якщо мова про апаратне забезпечення, тут Apple дотримуються такої ж політики, як і минулого року при випуску стандартних iPhone 14 та iPhone 14 Plus, що були оснащені платформою від iPhone 13 Pro. Так, молодші моделі iPhone 15 отримали чіпсет Apple A16 Bionic, що раніше використовувався в минулорічних Pro-моделях. Щодо автономності, представники Apple хоч заявили про її покращення в порівнянні з iPhone 14, але конкретні цифри, як це зазвичай буває у презентаціях Apple, коли мова про автономність iPhone, не були надані.
Також iPhone 15, як і Apple Watch 9, використовує технологію UWB (Ultra Wideband) другого покоління для точнішого пошуку через Find My. Смартфони також використовують більш вдосконалену модель машинного навчання для фільтрації шумів у дзвінках. Також Apple повідомили, що нові iPhone 15 виробляються значною мірою з перероблених матеріалів, а в аксесуарах від шкіри відмовились на користь аксесуарів із матеріалу FineWoven.
Далі ми перейшли до найбільш очікуваної протягом багатьох років, але вже давно відомої новини – iPhone 15 перейшов на використання роз’єму USB-C (по суті, це вимога європейського законодавства, і вже дуже давно була інформація про те, що компанія Apple буде змушена відмовитись від пропрієтарного роз’єма Lightning на користь стандарту USB-C). Це трішки контрастує з тим, як багато часу на презентації компанія приділяє екології, адже стримуючи перехід на єдиний стандарт протягом багатьох років, вона провокувала виготовлення, та й сама виготовляла неймовірно багато аксесуарів з Lightning, які тепер, ставши застарілими, явно не зроблять для екології нічого хорошого.
iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max
На завершення презентація Тім Кук перейшов до представлення моделей iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max, які у Apple називають “найбільш Pro смартфонами, створеними Apple за всю їх історію”. Ці смартфони отримали досить багато нововведень, про які варто поговорити.
Спочатку слід відзначити, що обидві моделі мають титановий корпус, завдяки чому вони стали найлегшими серед iPhone Pro за всю історію компанії. Діагоналі дисплеїв у iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max складають, відповідно, 6.1 та 6.7 дюйма, як і в попередньому поколінні. Замість традиційного перемикача режимів звуку тут встановили нову багатофункціональну кнопку Action Button. З коробки, ця кнопка виконує функції перемикача режимів звуку, але може бути переналаштована для виконання різних дій, пов’язаних з камерою, записом голосу, функціями доступності та навіть шорткатами (сценаріями дій).
Завдяки оновленій внутрішній архітектурі iPhone моделі стали більш придатними для ремонту. Технологія Dynamic Island тепер надає візуальний зворотний зв’язок. Дисплей Super Retina XDR підтримує ProMotion (плавне відтворення зображення з динамічною частотою оновлення до 120 Гц), Extreme Dynamic Range та Always-on Display.
За продуктивність нових моделей Pro та Pro Max відповідає новий флагманський SoC Apple A17 Pro, який став першим 3-нанометровим чіпсетом в історії. Він оснащений 19 мільярдами транзисторів, виготовлений за допомогою EUV-літографії. У цьому чіпсеті вдосконалено все: від центрального та графічного процесора до Neural Engine (нейронного рушія) та підтримки швидкісної передачі даних по USB через новий роз’єм USB-C – до 10 Гбіт/c (це у 20 разів перевищує показники, які здатен демонструвати USB 2.0). Що цікаво, у Apple продовжують наполягати на тому, що iPhone є найкращою ігровою платформою, хоча тут проблема явно не стільки у продуктивності, скільки в відсутності гучних тайтлів.
Далі Apple перейшли до розповіді про камери Pro-флагманів. Головний сенсор основної камери характеризується роздільною здатністю 48 МП та більшим розміром, завдяки чому моделі будуть демонструвати кращі результати у Low Light, порівнюючи з минулим поколінням. У цих моделях оптична стабілізація вже другого, покращеного покоління (звісно, оптична стабілізація тут підтримує зсув сенсора). Режим Smart HDR тепер характеризується покращеним динамічним діапазоном.
У потрійний блок основної камери iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max, окрім головного сенсора на 48 МП, входить телефото на 12 МП з оптичним наближенням 5X (фокусна відстань тут складає 120 мм). Розмір сенсора зріс на 25% у порівнянні в минулим поколінням. Також в оснащення смартфона входить третій сенсор з ультрашироким кутом огляду, роздільна здатність якого, як і в телефото, складає 12 МП. Завдяки швидкісному USB-C на iPhone Pro тепер можна записувати відео, як на повноцінні “дорослі” камери, з підключенням зовнішнього носія. Підтримується формат ProRes 4K при 60 кадрах в секунду, також є підтримка кольорового простору ACES, що важливо для постпродакшну.
Цікавою особливістю є можливість зйомки “просторового відео”, що задіює одночасно ультраширокий та головний сенсори. Це потрібно для створення контенту для майбутньої, AR-гарнітури Apple Vision Pro, яка була презентована цього літа, а поступить у продаж вже на початку наступного року.
Ціни та висновки
На завершення поговоримо про ціни, а тоді перейдемо до висноків. Так, оновлений смарт-годинник Apple Watch SE доступний за ціною від $249 за базову версію з GPS (у всіх випадках ми будемо називати ціни базових версій), Apple Watch Series 9 коштуватиме від $399, а Apple Watch Ultra 2 – від $799. Попередньо замовити всі ці годинники можна вже сьогодні, а продажі почнуться вже 22 вересня.
Якщо ж мова про ціни на iPhone, тут також все досить очікувано. Так, у випадку з iPhone 15 та iPhone 15 Plus базові конфігурації поставляються зі 128 ГБ внутрішньої пам’яті, ціни складають, відповідно, 799 доларів та 899 доларів. Для Pro-моделей все трішки незрозуміло: судячи з презентації, базова версія для iPhone 15 Pro оснащена 128 ГБ внутрішньої пам’яті, а Pro Max – вже 256 ГБ. Це дивне розділення, адже переважно конфігурації пам’яті у парі “базовий iPhone та iPhone Plus”/”iPhone Pro та iPhone Pro Max”, співпадають. Ціни на iPhone 15 Pro стартують з $999, а на iPhone 15 Pro Max – з $1199.
Що ж, давайте декілька слів і про суб’єктивні висновки. Так, ми не побачили нічого надзвичайного, хоча покращені камери та дисплеї багато чим приємно здивували. По суті, було нарешті завершено багаторічну затяжну історію з Lightning, а також змінено багато мінорних аспектів у різних продуктах. Цінова політика практично не змінилась, і загалом цьогорічні Apple Watch та iPhone, значною мірою, продовжили усі тренди, задані минулорічними попередниками (хоч, звісно, є й ексклюзивні фішки).
Міняти минулорічні покоління на відповідні новинки явно не варто, але якщо ви використовуєте старіші покоління цих продуктів Apple, і вам імпонують цьогорічні нововведення – ймовірно, варто розглянути ці моделі, як потенційні варіанти для покупки.