Смартфонам пророкують швидке зникнення
Прямо зараз ринок смартфонів зазнає серйозних змін. Більшість користувачів більше не цікавлять флагманські апарати, і вони купують пристрої середнього цінового сегмента, які багато в чому виявляються нітрохи не гірше.Тому виробники змушені підлаштовуватися під існуючу кон’юнктуру ринку, формуючи пропозицію відповідно до попиту.
Однак те, що відбувається зараз, – швидше за перехідний етап, адже пройде ще пару років і смартфони почнуть активно здавати свої позиції, поки повністю не зникнуть, поступившись місцем іншому, більш актуального типу пристроїв.
Пристроями, які замінять собою смартфони, можуть стати розумні окуляри. Такої позиції дотримується президент Qualcomm Крістіано Амон. За його словами, багато виробників електроніки вже працюють над своїми рішеннями і в близькому майбутньому почнуть поступово випускати їх на ринок. Незважаючи на те що у багатьох вендорів вже є робочі прототипи розумних окулярів, існуючі технології не дозволяють зробити їх такими ж зручними і непомітними як звичайні окуляри, підкреслив Амон. Однак пройде ще небагато часу, і ситуація почне змінюватися кардинальним чином.
Навіщо потрібні розумні окуляри
«Мені вже доводилося бачити воістину вражаючі прототипи розумних очок. Тепер це не просто фантазія, а реально існуючі пристрої, над розвитком яких працюють передові компанії. Я вже зараз можу сказати, що розумні окуляри стануть пристроями майбутнього, які змінять наш соціальний досвід, тим більше що всі необхідні технології для цього вже є», – розповів Амон в інтерв’ю Business Insider.
Розумні окуляри не замінять смартфони в прямому сенсі, уточнив топ-менеджер. Все-таки це пристрої абсолютно різного спрямування. Однак поява розумних окулярів змінить розстановку сил на ринку мобільної електроніки, змістивши увагу більшості користувачів на себе. Таким чином вдасться вивести виконання багатьох завдань, якими раніше займалися в основному смартфони, на якісно новий рівень. В даному випадку мова йде про соціально значущі функції на зразок відеодзвінків, участі в онлайн-конференціях і використання хмарних сервісів.
Якими будуть розумні окуляри
Чималу роль в розвитку розумних окулярів зіграє технологія 5G. Завдяки високим швидкостям, на яких працюють мережі п’ятого покоління, вдасться перенести більшу частину обчислень, які повинні проводити окуляри, в хмару. Це дозволить зробити їх корпус максимально компактним, оскільки гаджету не знадобиться ні потужний процесор, ні великий обсяг пам’яті, ні система охолодження, які є нормою для сучасних смартфонів. А завдяки тому, що окуляри будуть ще більш особистим пристроєм, ніж телефони, їх можна буде використовувати і для ідентифікації.
«На мій погляд, все дійсно йде до того, щоб смартфони відійшли в минуле. Проте, мені складно уявити, що смарт-окуляри зможуть замінити стільникові телефони. Все-таки текстове листування сьогодні є основним способом спілкування серед більшості людей, а камери, навколо яких будують флагманські смартфони, насправді затребувані як ніколи раніше. Окуляри ж не зможуть дати нам ні того, ні іншого, а тому розраховувати на різку зміну одного пристрою на інший, швидше за все, не варто», – зазначив Амон