Складено рейтинг технологій, які вразять світ

Їх десять

Массачусетський технологічний інститут (MIT) склав рейтинг технологій, які вразять світ. Цьогоріч до нього потрапили інтернет, який неможливо зламати і ліки проти старіння.

Інтернет, який неможливо зламати, на думку експертів, з’явиться через п’ять років. Хоча технологія, яка вирішить проблему збереження персональних даних, буде створена вже цього року. Технологія заснована на поведінці атомних частинок, відомій як квантова заплутаність. Вона допоможе надійно захистити дані.

Експерти також згадують гіперперсоналізовану медицину. Під цим поняттям ховається підхід, за якого вчені можуть виявити порушення в ДНК людини і розробити медичний засіб виключно для неї.

Фахівці не втрачають надії і щодо цифрових грошей. Адже вже цьогоріч повинна запуститися перша у світі державна цифрова валюта.

Менш ніж за п’ять років можуть з’явитися і ліки від старості. Ці препарати боротимуться із захворюваннями, викликаними процесом старіння організму.

У найближчі роки ми також почуємо про штучний інтелект, здатний виявляти молекули. Це може бути корисно для створення нових лікарських препаратів.

Є в рейтингу і супутникові мегасузір’я. Так експерти назвали величезні угруповання супутників на орбіті Землі, слугуючі для певної мети. Хорошим прикладом є проект глобального інтернету Starlink.

У наступні п’ять-десять років фахівці очікують створення потужного квантового комп’ютера. Крім того, з’явиться мініатюрний штучний інтелект, по суті спеціалізовані мікрочіпи для ШІ.

Згадується в рейтингу і термін «диференційна приватність», який означає набір математичних методів, що дозволяють визначити ступінь втрати конфіденційності даних за їхнього часткового розкриття. Дані технології будуть розвиватися й далі.

Завершує рейтинг атрибуція зміни клімату, тобто можливість вчених визначати роль кліматичних змін для глобальних катастроф. Це дозволить людям готуватися до таких загроз.

Джерело MIT Technology Review

Не пропустіть