Sim-карти доведеться реєструвати з паспортом, інакше відключать від мобільного зв’язку: що чекає українців

Українців вже з 2023-го хочуть відключати від мобільного зв’язку в тому випадку, якщо вони не прийшли до відділення свого мобільного оператора з паспортом і не ідентифікували себе. Відповідні пропозиції розробили в комітеті Верховної Ради з питань цифровізації.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Тільки 10% пройшли ідентифікацію своїх номерів, решта ж фактично користується мобільним зв’язком анонімно. Це призводить до цілої низки проблем, починаючи від шахрайських схем і закінчуючи крадіжками номерів. Щоб ідентифікувати себе, достатньо прийти в будь-яке з відділень з документом, що посвідчує особу.

Через відсутність ідентифікації:

  • шахраї можуть дзвонити з не ідентифікованих українських номерів, а потім знищувати їх;
  • чужий Sim-картою може заволодіти шахрай, наприклад, перевипустити її за допомогою мобільного оператора, виконавши певну процедуру;
  • контрабандні і крадені телефони не відключають від мережі, тому ними легко можуть користуватися за призначенням.

За новими ж правилами,, якщо хтось захоче змінити IMEI (International Mobile Equipment Identity), отримає штраф у розмірі 17 тис. грн. А за повторне порушення – два роки позбавлення волі). Найчастіше змінюють IMEI на вкрадених телефонах або на тих, які ввезли в Україну контрабандою.

Не пропустіть