UPG_price_d+m

Швидше та безпечніше: українці розробили автономний дрон для пошуку мін

Українські інженери розробили дрон-розміновувач ST1. Наразі його тестують на платформі військових розробок Brave1.

Автономний дрон ST1 обладнаний котушкою індуктивності та сенсорами, які дають змогу облітати перешкоди на низькій висоті. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Також на борту – потужний мікрокомп’ютер, який обробляє дані та передає їх саперам у режимі реального часу. У середньому ST1 працює в 4 рази швидше за людину.

Це значно прискорить процес розмінування українських територій та зробить його безпечнішим. Наприклад, сапери ДСНС, ЗСУ, Нацполіції зможуть з безпечного місця керувати дроном та шукати міни.

“На фото – готовий експериментальний зразок, який розробники активно тестують у польових умовах. Команда збирає фідбек, працює над удосконаленням і готується до масштабування виробництва”, – повідомив Федоров.

Зараз експериментальний зразок дрона тестується розробниками у польових умовах. За словами Михайла Федорова, команда розробників збирає фідбек, працює над удосконаленням і готується до масштабування виробництва цього БПЛА.

Дрон є розробкою компанії Ailand Systems, яка виробляє ПО для сільськогосподарських дронів, які здатні відшукувати шкідників на полях. Компанія планує постачати дрони операторам протимінної діяльності, а також фермерам, якім потрібно розмінувати поля для безпечної роботи техніки.


Не пропустіть