Штучний інтелект всюди: що нам треба знати про смартфони GenAI і чому вони скоро заполонять світ

Станом на сьогодні є лише кілька смартфонів, яких можна назвати GenAI, але скоро ситуація зміниться. Розповідаємо, що потрібно про них знати і чому вони скоро заполонять увесь світ.

З розвитком штучного інтелекту ця технологія спростила багатьом життя. Generative AI – загальний штучний інтелект – не новий тренд на ринку, але поступово він починає впроваджуватись уже у всі сфери нашого життя. Зокрема, активними кроками пробирається до ринку споживчого обладнання. Ймовірно, уже у другій половині року ми почнемо стикатись зі смартфонами GenAI.

Цей термін уже почав з’являтися у звітах кількох великих маркетингових дослідницьких компаній. Зокрема, у звіті Counterpoint Technology Market Research розповіли про одну з основних характеристик таких смартфонів – як пристрої зі штучним інтелектом, які використовуються не просто для надання потрібних користувачеві відповідей або завдань, а й для створення оригінального контенту.

Як кажуть у Counterpoint Technology Market Research, одна з відмінностей смартфону GenAI від звичайного є те, що він може запускати модель штучного інтелекту, що може генерувати нові похідні версії стратегії, проєктів та методів. Це досить розмите поняття. Але можна з упевненістю сказати, що GenAI-смартфон володітиме такими характеристиками:

  • пропонує програми та генеративні інструменти штучного інтелекту (чат-боти, редагування, створення зображень)
  • інструменти будуть вбудовані в операційну систему;
  • центральний процесор (чипсет) буде спеціально розробленим для виконання складних завдань штучного інтелекту;
  • смартфони будуть потужними, щоб користуватись усіма можливостями ШІ.
Джерело fastcompany

Не пропустіть