Штучний інтелект поміг злочинцям викрасти велику суму грошей

Зловмисники підробили голос начальника однієї з фірм і обдурили його підлеглого. У поліції немає підозрюваних.

Цей злочин було скоєно ще в березні, але про нього стало відомо лиш декілька днів тому. Стало відомо, що один з клієнтів (назву фірми не називають) корпорації Euler Hermes Group (енергетична сфера) втратив велику суму грошей через злодіїв, що скористались технологіями штучного інтелекту. Вони підробили голос керівника компанії і обдурили робітників.

За даними страхової служби, щоб підробити голос, шахраї використовували програмне забезпечення на основі штучного інтелекту. Швидше за все у зловмисників були зразки необхідного голосу, за якими вони навчили нейромережу відтворювати чужу мову. Подібні технології є у ​​відкритому доступі.

Шахрай, що подзвонив гендиректору англійського представництва, представився начальником німецької компанії і попросив терміново перевести кошти постачальнику. Також він додав, що це особистий указ і виконати його потрібно протягом години. Потім шахрай двічі передзвонив, щоб підтвердити переказ і попросити більше грошей. Після другого прохання топ-менеджер засумнівався в достовірності того, хто телефонував через номер телефону. Він був австрійським, а не німецьким. Пізніше обманутий співробітник зізнався, що повірив голосу в телефоні, тому що впізнав акцент начальника і його характерні інтонації.


Не пропустіть