Шкідливі звички, які можуть “вбити” ноутбук

Будь-яка техніка рано чи пізно може вийти з ладу, і ноутбуки не є винятком. Розповідаємо, які шкідливі звички можуть скоротити термін служби пристрою. Багато хто щодня здвйснює ці помилки, не здогадуючись, що це скорочує термін служби ноутбука.

Ставити на м’яку поверхню

Якщо ви любите повалятися з ноутбуком у ліжку, то, швидше за все, він не пропрацює досить довго. Ноутбуки в жодному разі не можна ставити на м’які поверхні. У ноутбуці перекриваються вентиляційні отвори коли він розташований на м’якій поверхні. Плюс, вентиляційний кулер може забитися пилом, який є на ліжку. А це може призвести до того, що комп’ютер почне перегріватись.

Їсти і пити біля ноутбука

Не варто ні їсти, ні особливо пити за ноутбуком. Крихітки від їжі можуть засмічувати клавіатуру, вони потрапляють усередину і згодом деякі кнопки можуть не працювати. А якщо на ноутбук проллється вода, то йому знадобиться дорогий ремонт.

Якщо на лептоп потрапила вода, то ще є шанси, що він залишиться в робочому стані, а от чай, кава та напої, що містять цукру, майже напевно забруднюють та окислять комплектуючі пристрої. В цьому випадку ноутбук буде дуже складно відновити.

Повна розрядка баратеї

Не варто розряджати батарею ноутбука “в нуль”: адже акумуляторні батареї погано переносять повний розряд. Якщо ви допускатимете таке регулярно, то батарея ноутбука швидко прийде в непридатність. І вже за кілька місяців ноутбук зможе працювати від батареї лише одну годину замість чотирьох чи шести.

Зазвичай при зниженні рівня заряду до певного рівня (зазвичай це 10 або 15 відсотків), пристрій видає на екран попередження. У такому разі його потрібно зарядити.

Кидати і трясти ноутбук

Слід дбайливо поводитися з ноутбуком і не кидати його навіть на м’яку поверхню, тому що від цього можуть зламатися його комплектуючі. До того ж, механічні жорсткі диски (HDD) досить вразливі до будь-якого трясіння.

Дбайливо ставтеся до зарядного пристрою

Потрібно бути обережними з проводом (шнуром) живлення ноутбука, не варто його перекручувати. Блок живлення лептопа потребує ще більшої уваги, адже його дуже легко пошкодити. Вимикаючи його, завжди тягніть за вилку, а не за провід, і не згортайте його занадто туго.

Джерело meta.ua
Не пропустіть