Що насправді відбувається на вірусному дзеркальному зображенні iPhone зі “збоєм у матриці”

Якщо ви провели хоча б трохи часу в соціальних мережах за останні кілька днів, то, напевно, бачили це вірусне зображення. Вперше його опублікувала в Instagram комік Тесса Коутс (Tessa Coates), яку можна побачити у весільному магазині, де вона стоїть перед двома дзеркалами. На зображенні Коутс, здається, тримає три різні пози одночасно.

Хоча Коутс припускає, що це “збій у матриці”, насправді ситуація не така вже й хвилююча.

На зображенні ви можете побачити, що руки Коутс в одному дзеркалі опущені на бік, а в іншому – складені на животі. На передньому плані одна рука складена, а інша – опущена на бік.

Існує багато спекуляцій щодо того, як це сталося. Дехто стверджує, що це примха комп’ютерної фотографії, інші кажуть, що це глюк Live Photos. Треті – що це не що інше, як завуальована (ха) спроба стати вірусною, а зображення – фейкове. Що ж, тепер у нас є правильна відповідь. Сподіваємось.

Фарук з YouTube-каналу iPhonedo опублікував пояснення на Threads у п’ятницю ввечері. Фарук вивчив метадані зображення і виявив, що воно було зроблене – ймовірно, помилково – за допомогою панорамної функції на iPhone 12 Коутс.

У своєму оригінальному дописі в Instagram Коутс стверджує, що це “справжнє фото, не відфотошоплене, не панорамне, не “живе” фото”. Коутс має рацію, що технічно це не панорамне зображення – але воно все одно було зроблене за допомогою панорамного режиму на її iPhone 12.

Ось пояснення Фарука:

Для звичайного ока це може виглядати цілком нормально, але для мене ця роздільна здатність не є нормальною, тому що це не та роздільна здатність, з якою iPhone 12 робить фото. Основна камера iPhone 12 робить фото з роздільною здатністю 4516 на 3874, але її фотографія має розмір 3028 на 3948. Це неможливо, якщо тільки ви не робите фото в режимі панорами.

Що сталося, так це те, що її руки опущені вниз, і вона рухала рукою. Можливо, вона спочатку підняла праву руку, а потім ліву. Тим часом камера була в режимі панорами, і вона зшила все це разом.

Ключовим моментом тут є те, що зображення вийшло недостатньо широким, щоб iOS визначила його як панораму. Ось чому на зображенні немає значка, який би вказував на те, що це панорама. По суті, це була невдала панорама, зроблена тим, хто зробив знімок для Коутс.

Джерело 9to5mac

Не пропустіть